Filtry

300 osób przebiegnie 300 metrów, aby uczcić 300. rocznicę nadania praw miejskich Białej

W tym roku przypada 300. rocznica nadania praw miejskich Białej przez króla Augusta II Mocnego. Z tej okazji Stowarzyszenie Niezależni.BB razem z radami osiedli Biała Krakowska, Biała Północ, Biała Śródmieście, Biała Wschód, Grunwaldzkim oraz Lipnikiem organizują "Sztafetę 300 x 300 na 300-lecie Białej".

Kartka pocztowa wydana z okazji 300-lecia nadania Białej praw miejskich przez Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
Kartka pocztowa wydana z okazji 300-lecia nadania Białej praw miejskich przez Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej · fot. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej


Trasa o długości 300 metrów zaczynać się będzie przy pomniku Reksia, poprowadzi w kierunku Placu Wojska Polskiego i z powrotem do pomnika Reksia. Idea sztafety polega na przebięgnięciu przez 300 uczestników dystansu 300 metrów. Uczestnicy mogą biec indywidualnie lub w małych, kilkuosobowych grupkach.

Dystans jest tak dobrany, by każdy mógł się z nim zmierzyć, nawet jeśli zrobi to truchtem lub np. na wózku inwalidzkim, hulajnodze lub dziecięcym rowerku. Czas nie będzie mierzony, istotne jest samo uczestnictwo oraz cel charytatywny. Całość dochodu z imprezy, w tym wpisowe uczestników, będzie przeznaczone na leczenie i rehabilitację małego Fabianka, podopiecznego Fundacji "Pomaluj Nasz Świat".

W programie wydarzenia organizatorzy przewidzieli atrakcje: malowanie twarzy dla dzieci, kiermasz ciast, zabawy, konkursy z nagrodami. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, na miejscu będą też napoje i poczęstunek. Ponieważ bieg odbywa się w ciszy wyborczej, na miejscu nie będzie można prowadzić żadnej agitacji wyborczej.

Organizatorzy zaplanowali wydarzenie na 14 października. Wydawanie numerów startowych zaplanowano od godziny 11:15 na placu przy Pomniku Reksia. Start sztafety nastąpi o godzinie 12:00. Przy rejestracji obowiązuje opłata startowa w wysokości minimum 10 zł. Całkowity dochód przeznaczony jest na leczenie Fabianka.

Do 13 października do godziny 12:00 należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy 300latbiala@gmail.com. Możliwe są również zapisy na miejscu w dniu wydarzenia.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/6573309506080352?ref=newsfeed

- 300 lat Białej to ważna rocznica. Prawobrzeżna część Bielska-Białej ma bogatą historię, pochodzi stamtąd wiele osób zasłużonych dla naszego miasta. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy instytucje, organizacje społeczne, firmy związane z Białą. Przede wszystkim, razem z bialskimi radami osiedla serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców - mówi Jarosław Zięba, prezes Stowarzyszenia Niezależni.BB.

300 osób przebiegnie 300 metrów, aby uczcić 300. rocznicę nadania praw miejskich Białej
300 osób przebiegnie 300 metrów, aby uczcić 300. rocznicę nadania praw miejskich Białej · fot. Materiały prasowe

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe