Filtry

[WIDEO, FOTO] Piosenki o dziewczynach w "13" i Wiśle Małej

W piątek 6 października odbył się w "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury kolejny, a pierwszy w tym sezonie kulturalnym, koncert z cyklu "Popołudnie dla najmłodszych". Z racji tego, że 11 października obchodzimy Dzień Dziewczyn, zaproponowaliśmy piosenki, w których dziewczyny opowiadają o sobie, swoich marzeniach i planach, słabostkach i zaletach. Program był bardzo bogaty.

Popołudnie dla najmłodszych: Piosenki o dziewczynach w „13” i Wiśle Małej - 10.2023 · fot. Michał Zborowski


Na początek zaprezentowały się dwie grupy uczniów szkoły w Piasku. Pierwsza z nich, trzecioklasiści pod opieką pani Marioli Mańki, wykonała rewelacyjny, energetyczny taniec Minionków. Potem grupa czwartoklasistów kierowana przez panią Karinę Bieszczad zaśpiewała piosenkę "Papużki nierozłączki".

Dalszy ciąg programu przedstawiły uczestniczki warsztatów artystycznych prowadzonych przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczna w Pszczynie (Filia Wisła Mała).

Popołudnie dla najmłodszych: Piosenki o dziewczynach w „13” i Wiśle Małej - 10.2023 · fot. Barbara Sputek


Usłyszeliśmy piosenki:

  • "Cała doskonała" - znakomity debiut Zuzi Cyroń
  • "Najlepsza koleżanka" - w wykonaniu Helenki Smolarz
  • " Eldorado" - duet Zosia Sputek i Zuzia Kuboszek
  • "Twój styl" - zaprezentowała Paulina Walczak
  • "Tabliczka muzyczka"- zaśpiewana przez Martę Cyroń
  • "Zakochany Michał" - w wykonaniu Zuzi Grzechnik
  • "Szkoła tańca"- zaprezentowana przez Olę Zborowską
  • "Chcę do Bodzia" - w interpretacji Zosi Sputek
  • "Śpiewam i tańczę" - w wykonaniu Zuzi Kuboszek
  • "Coś zawsze we mnie gra" - duet Marta Cyroń i Paulina Walczak.
Wszyscy obecni na koncercie znakomicie się bawili. Mamy nadzieję, że zaprezentowany repertuar przypadł im do gustu i że pojawią się na następnych koncertach.

W sobotę natomiast powtórzyliśmy ten koncert w świetlicy OSP w Wiśle Małej, z tą różnicą, że w programie zabrakło występu uczniów z Piasku (mamy nadzieję, że uda się ich zaprosić na kolejne koncerty), natomiast repertuar został wzbogacony o dwie piosenki w wykonaniu Madzi Manowskiej ("Małe jest piękne" i "Mała smutna królewna"). Widzowie również bawili się doskonale, co bardzo cieszy, bo daje wiarę, że to, co robimy, ma sens.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Klasa uczniów z Piasku pod opieką pani Kariny Bieszczad już czwarty rok bierze udział w koncertach z cyklu "Popołudnie dla najmłodszych", za każdym razem prezentując swoje znakomite umiejętności wokalne i muzyczne. Klasa III z panią Mariolą Mańką pojawiła się po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni, bo wszyscy tańczący byli świetni. Dziękuję uczennicom z Wisły Małej, Pszczyny i Studzienic za bardzo dobre występy, które kosztowały wiele pracy i wysiłku. Po raz kolejny udowodniliście, że przygotowywanie występów dla najmłodszych sprawia wam wielką przyjemność.

Dziękuję tez rodzicom, że chcieli ze swymi pociechami pojawić się na naszym koncercie. Jest to ważne i dla nas i dla dzieci. Zapraszamy na kolejne!

Renata Zborowska