POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

[WIDEO, ZDJĘCIA] Świąteczny Weekend Zakupów za nami

Z powodu pandemii w tym roku nie odbył się Pszczyńskim Jarmark Świąteczny. W ostatni handlowy weekend tego roku, od 18 do 20 grudnia, na rynku zorganizowano natomiast Świąteczny Weekend Zakupów. Mimo braku koncertów kolęd, świątecznych warsztatów dla dzieci i karuzeli, miasto wypełnia świąteczna aura pomagania i solidaryzowania się, a pszczyńska starówka z tej okazji rozświetlona została pięknymi iluminacjami.- Zależało nam, by tą handlową imprezą rozpalić odrobinę nadziei wśród mieszkańców naszej gminy, ale też i samych handlowców z jarmarku, dla których możliwość sprzedaży swoich wyrobów ma duże znaczenie dla ich dalszego funkcjonowania. W tym roku postawiliśmy na lokalnych gastronomów, rzemieślników, rękodzielników i wytwórców - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Pszczyński Świąteczny Weekend Zakupów - 19.12.2020 · fot. Andrzej Grynpeter


Jak co roku można było zaopatrzyć się w ozdoby świątecznego stołu, wyroby rękodzieła, a także gwiazdkowe prezenty. Był to również ostatni moment na zamówienie świątecznego cateringu. Łącznie pojawiło się około 40 wystawców i punktów z gastronomią, którzy oferowali wędliny, chałwy, baklavy, pierniki, miody, zioła i przyprawy, sery, wyroby kaletnicze, ceramikę, autorską biżuterię, bombki, wyroby z drewna, świąteczne stroiki. Pszczyński rynek z tej okazji rozświetlony został pięknymi, kolorowymi iluminacjami.

Pszczyński Świąteczny Weekend Zakupów - 18.12.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Jako że bezpieczeństwo było priorytetem dla organizatorów, stoiska były rozstawione w odpowiednich odległościach i dostosowane do zasad sanitarnych, tj. jest możliwość dezynfekcji rąk, a także bezwzględny obowiązek noszenia maseczek przez sprzedawców. Punkty z gastronomią funkcjonowały wyłącznie z opcją pakowania posiłków na wynos.

Iluminacje pszczyńskiej starówki na czas Świątecznego Weekendu Zakupów - 18.12.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Oprócz stoisk handlowych na Rynku, świąteczne zakupy można było także zrobić w sklepach stacjonarnych, które w tym terminie wydłużyły swoje godziny otwarcia do 19.00 i były czynne również w niedzielę.

Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie - 18.12.2020 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna