Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Aleksander Spyra o proboszczach Parafii Wszystkich Świętych

Właśnie ukazała się najnowsza publikacja wydana nakładem Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. Książka autorstwa Aleksandra Spyry nosi tytuł "Trzej pszczyńscy proboszczowie w stuleciu niepodległej Polski".

Krystian Janko
Ksiądz Krystian Janko pełnił funkcję proboszcza w Parafii Wszystkich Świętych w latach 1990 - 2018 · fot. Aleksander Spyra


Aleksander Spyra, założyciel Skansenu i Muzeum Prasy Śląskiej oraz autor wielu cennych publikacji z zakresu historii i kultury lokalnej, tym razem spisał historie trzech wybitnych osób - Mateusza Bieloka, Józefa Kuczery oraz Krystiana Janko - duszpasterzy, którzy pełnili funkcję proboszcza w pszczyńskiej parafii pw. Wszystkich Świętych w ostatnich stu latach. Co warte podkreślenia, parafia w tym okresie miała zaledwie trzech proboszczów.

Autorskie przedstawienie ciekawych osobowości oraz wydarzeń związanych nie tylko z ówczesnym życiem parafialnym, poparte zostało faktami historycznymi i osobistymi doświadczeniami. Treść uzupełniają ilustracje oraz fotografie przedstawiające opisywane wydarzenia.

To kolejna książka, która ukazuje się nakładem Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej w okresie pandemii koronawirusa udostępniona bezpłatnie w wersji elektronicznej.

aleksander spyra


Książka w formacie pdf znajduje się do pobrania tutaj. Aby zapisać publikację na dysku, należy kliknąć w okładkę książki na stronie w odnośniku.

Parafia Wszystkich Świętych

43-200 Pszczyna
ul. Plac Ks. Prał. Józefa Kuczery 2

tel. 032 2104666
tel. 032 2101288

ar / pless.pl