- dzisiaj, 15:36
Pszczyna gospodarzem Pierwszego Śląskiego Dyktanda 60+. Rozpoczął się nabór!
Pszczyna będzie gospodarzem "Pierwszego Śląskiego Dyktanda 60+" - wydarzenia edukacyjnego skierowanego do seniorów z całego województwa śląskiego. Konkurs odbędzie się w sobotę 13 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie i będzie częścią kampanii "Uczymy się przez całe życie - od przedszkola do seniora".

Organizatorami przedsięwzięcia są Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny "Metis" w Katowicach, Śląska Rada Seniorów oraz Uniwersytet Śląski. Współorganizatorem gmina Pszczyna. Za przygotowanie tekstu dyktanda odpowiada prof. Jolanta Tambor z Uniwersytetu Śląskiego.
Wydarzenie ma promować ideę uczenia się przez całe życie, popularyzować poprawność językową oraz integrować i aktywizować środowiska senioralne. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Do udziału mogą zgłaszać się mieszkańcy województwa śląskiego, którzy ukończyli 60. rok życia. Organizatorzy przygotowali 65 miejsc, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja prowadzona będzie od 21 do 30 maja - elektronicznie, telefonicznie oraz osobiście w siedzibie ROM-E "Metis" w Katowicach.
Konkurs rozpocznie się 13 czerwca o godz. 10.00. Uczestnicy napiszą dyktando na zakodowanych kartach pracy, a ocenie podlegać będą błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Najlepszy uczestnik otrzyma tytuł "Mistrza ortografii 60+ Pszczyna 2026" oraz nagrody rzeczowe.
Zapisy: http://www.metis.pl/dyktando/
Regulamin: http://www.metis.pl/dyktando-regulamin/

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna