Filtry

[ZDJĘCIA] Motoserce na Placu pod Żyrafą: piękne maszyny i zbiórka krwi

W ostatnią sobotę czerwca Plac pod Żyrafą zamienił się w motocyklową stolicę Śląska. Wszystko za sprawą zorganizowanej w mieście akcji „Motoserce”. Główną atrakcją był pokaz różnorodnych jednośladów, połączony z akcją charytatywną promującą krwiodawstwo i bezpieczną jazdę na motocyklach. Nad przebiegiem widowiska oraz bezpieczeństwem uczestników czuwali tyscy policjanci. Zobaczcie zdjęcia!

Motoserce na Placu pod Żyrafą! Piękne maszyny i zbiórka krwi - 29.06.2024 · fot. KMP Tychy


Na czas imprezy został podstawiony krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym każdy mógł oddać krew i podzielić się tym najcenniejszym darem życia. Dla chętnych była to również okazja, aby zarejestrować się w bazie dawców szpiku - DKMS.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Woman Of South, zagwarantowali oprawę muzyczną, konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, strefę gastronomiczną oraz stoiska z gadżetami motocyklowymi. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali mundurowi z Tychów, którzy przypominali, że najważniejszy w jeździe motocyklem jest zdrowy rozsądek!

- Musimy pamiętać, że mniejsze gabaryty i lepsze przyspieszenie, to duża zaleta jednośladów, ale też i pewny mankament. Właśnie dlatego, że motocykl jest mniejszy, inni użytkownicy dróg mogą go przeoczyć. Dlatego trzeba być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać ruchy jadących przed nami pojazdów. Musimy też pamiętać, że motocyklista jest też dużo mniej chroniony, niż kierowca samochodu - podkreślają policjanci.

Tyska edycja „Motoserca” została objęta honorowym patronatem Prezydenta Tychów.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy