wujekfranek.pl - [ZDJĘCIA] Boot Camp w OSW Łąka na zakończenie "Słonecznego Tygodnia"
Filtry

[ZDJĘCIA] Boot Camp w OSW Łąka na zakończenie "Słonecznego Tygodnia"

Dla uczniów z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie w słowniku "Nie potrafię" - nie istnieje. To właśnie pod takim hasłem odbył się tegoroczny Boot Camp, czyli terenowy tor przeszkód, który zakończył 23. Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany w powiecie pszczyńskim jako "Słoneczny tydzień".

Boot Camp w OSW Łąka na zakończenie „Słonecznego Tygodnia” - · fot. powiat


Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka musieli pokonać 30 przeszkód, w tym 8 konstrukcji spotykanych na biegach przeszkodowych.

- Uczestnicy ćwiczyli zręczność i równowagę, a do tego zmagali się z ciężarami. Wspierali się nawzajem, motywowali i cieszyli z wzajemnych sukcesów - informuje Grzegorz Kuczera, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie.

Boot Camp zgromadził ponad 150 uczestników. Część dzieci pokonało terenowy tor przeszkód samodzielnie, innym pomocy udzielali wolontariusze z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie, przy przeszkodach konstrukcyjnych - drużyna Carbon Silesia Sport.

Medale uczestnikom wręczyli członek Zarządu Powiatu Damian Cieszewski wraz z Tadeuszem Kubieniem, przedstawicielem firmy Saltus Ubezpieczenia.

Boot Camp zakończył 23. Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany w powiecie pszczyńskim jako "Słoneczny tydzień". W ramach tegorocznej edycji odbyło się łącznie 14 różnych konkursów, zawodów i spotkań integracyjnych o charakterze artystycznym, sportowym i edukacyjnym dla osób z niepełnosprawnościami.

- Miałem wielką przyjemność uczestniczyć w Powiatowym Przeglądzie Piosenki i Twórczości Artystycznej "Słoneczne granie i śpiewanie". Rekordowa ilość uczestników prezentowała swoje talenty muzyczne i aktorskie. Serdecznie gratuluję organizatorom przygotowania kolejnej wyjątkowej edycji Słonecznego tygodnia - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

ar / pless.pl
źródło: Powiat Pszczyński