Filtry

Klub Podróżnika-Pasjonaty: Tadeusz Biedzki opowie o prawdziwej Indonezji

W czwartek 22 lutego o godz. 17.00 w czytelni GBP w Pawłowicach odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika-Pasjonaty!

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zaprasza na spotkanie z autorem książek podróżniczych i sensacyjno-historycznych, człowiekiem który w ciągu trzydziestu kilku lat zjeździł cały świat i dotarł do miejsc, o których inni nawet nie marzą. Tadeusz Biedzki, bo o Nim mowa, to autor pierwszej polskiej książki reporterskiej prezentującej całą współczesną Indonezję - Wyspy niepoliczone oraz pierwszej polskiej Trylogii afrykańskiej, w której pokazuje prawdziwy obraz i kondycję tego kontynentu w XXI wieku.

Wielokrotnie nagradzany m.in. najważniejszą nagrodą polskiej literatury podróżniczej - Bursztynowym Motylem Arkadego Fiedlera. Wszystkie jego książki zostały wydane jako audiobooki i wszystkie były czytane w codziennych odcinkach w Polskim Radiu.

Podczas spotkania opowie o prawdziwej Indonezji, w której w XXI wieku Dajakowie wciąż ścinają wrogom głowy i zjadają ich serca, Toradżowie grzebią zmarłych wiele lat po śmierci, a kilka lat po pogrzebie wyjmują z trumien i spacerują z nimi, Papuasi zabijają i zjadają ludzi w najdzikszej dżungli świata, bo to stanowi sens ich życia. A także o walce z wodzem Dajaków, strachu w kraterze wybuchającego wulkanu i filiżance kawy za 100 dolarów.

Klub Podróżnika-Pasjonaty: Tadeusz Biedzki opowie o prawdziwej Indonezji

ar / pless.pl
źródło: GBP w Pawłowicach