Filtry

[ZDJĘCIA] "Twój włos ma głos" - pomoc kobietom chorym na raka. Akcja w pckulu

Projekt "Twój Włos Ma Głos" polega na zorganizowaniu serii wydarzeń w województwie śląskim, podczas których zbierane będą włosy od osób, które chcą pomóc kobietom chorym na raka. Zebrane włosy zostaną przekazane fundacji Rak’n'Roll, która stworzy z nich peruki i przekaże je potrzebującym. Jedno z wydarzeń w ramach akcji odbyło się w nowym Pszczyńskim Centrum Kultury w czwartek 22 lutego. Zainteresowanie było duże. Zobaczcie zdjęcia!

"Twój włos ma głos" - pomoc kobietom chorym na raka. Akcja w pckulu - 22.02.2024 · fot. materiały organizatora


- Frekwencja na evencie wyniosła około 200 osób. Odbyły się wykłady Ireneusza Harbuza - pasjonata fryzjerstwa, rezydenta CMC World, dyrektora federacji CMC Poland, dyrektora firmy NAH oraz edukatora z 25-letnim doświadczeniem w branży fryzjerskiej, który sędziuje w konkursach fryzjerskich na całym świecie. Nasi goście mieli okazję posłuchać pani Teresy Bac - przedstawicielki Amazonek, która opowiadała o swoich osobistych przeżyciach i doświadczeniach z chorobą nowotworową. Kasia - jedna z organizatorek - zaśpiewała w mini koncercie. Odbył się także wykład na temat pielęgnacji włosów poprowadzony przez przedstawicielki "Puchałka Hair Academy" - Wiktorię oraz Darię. W Pszczynie udało nam się zebrać sporo włosów zaś sam event cieszył się dużą popularnością - mówią organizatorzy.

Wśród nich są:

  • Bartosz Wojciechowski - kierownik projektu.
  • Katarzyna Wantuła
  • Marcin Szulik
  • Sebastian Sacewicz.


- Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie w akcję oraz za oddane włosy - dodają twórcy akcji.

Projekt ma celu pomóc kobietom, które zmagają się z chorobą poprzez dostarczenie im peruk, aby poczuły się bardziej komfortowo i pewniej, a także mniej odczuwały skutki leczenia ciężkiej choroby jaką jest nowotwór.

- Dzięki temu działaniu możemy pomóc innym wpłynąć na poprawienie jakości życia osób chorych na raka. Chodzi nie tylko zebranie włosów, ale również zwiększenie świadomości na temat problemów, z jakimi borykają się osoby chore, poprzez krótkie spotkania ze specjalistami, na których zostanie poruszonych wiele ważnych kwestii - wyjaśniają młodzi organizatorzy z Pawłowic.

Kim są pomysłodawcy?

- Jesteśmy grupą młodzieży z Pawłowic, która po prostu chce zrobić coś dobrego. Realizujemy się w działaniach społecznych oraz charytatywnych. Jesteśmy uczniami ZSO Pawłowice, za wyjątkiem jednej osoby z zespołu, która jest świeżym absolwentem naszej szkoły - wyjaśniają.

Co jest dla nich najważniejsze?

- Najważniejsze dla nas jest to, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o naszych wydarzeniach oraz o tym, że istnieje możliwość oddania włosów dla Fundacji Rak'n'Roll na stworzenie peruk. Chcemy jak najlepiej nagłośnić ogółem akcję oddawania włosów, która w naszym społeczeństwie bardzo ucichła - dodają.

Wydarzenie odbyło się również w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku oraz Żorach.

Social media akcji:

  • Instagram: @twojwlosmaglos
  • Facebook: Twój Włos Ma Głos
  • TikTok: @twojwlosmaglos.


twój włos ma głos


twój włos ma głos


ar / pless.pl