Filtry

[ZDJĘCIA] Waglewski Fisz Emade na scenie nowego pckulu

Na scenie nowego Pszczyńskiego Centrum Kultury we wtorek 20 lutego wystąpiło rodzinne trio Waglewski Fisz Emade! Zobaczcie fotorelację!

Koncert Waglewski Fisz Emade w nowym PCKul - 20.02.2024 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Zespół Waglewski Fisz Emade powrócił na scenę, by zagrać wyjątkowe koncerty. Podczas spotkania usłyszeliśmy na żywo piosenki z ostatniej płyty - "Duchy ludzi i zwierząt" - oraz starsze przeboje.

Trio Waglewski Fisz Emade zaistniało w 2008 roku płytą "Męska muzyka". W nagraniu Męskiej Muzyki towarzyszył Waglewskim Marcin Masecki. Płyta szybko okazała się ważnym wydarzeniem artystycznym, jak i sukcesem komercyjnym - w krótkim czasie uzyskała status Platynowej Płyty.

W 2020 roku artystyczne drogi Panów Waglewskich splatają się po raz trzeci. Po siedmiu latach od Złotej Płyty "Matka Syn Bóg", Waglewski Fisz Emade powracają z albumem "Duchy ludzi i zwierząt". Na swojej trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało - zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

ar / pless.pl