Filtry

[FOTO] Szkoła Podstawowa nr 32 ma 100 lat! Uroczystości rocznicowe potrwają trzy dni!

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 32 w Wapienicy obchodzi setne urodziny! Z tej okazji odbyły się oficjalne uroczystości, a przed nami spotkanie historyczne, na które zaprasza beskidia.pl, a także festyn.

Szkoła Powszechna w Wapienicy na archiwalnej fotografii
Szkoła Powszechna w Wapienicy na archiwalnej fotografii · fot. www.beskidia.pl


Część oficjalna - uroczystości rocznicoweOficjalne uroczystości rocznicowe w Szkole Podstawowej nr 32 w Wapienicy - 20.09.2023 · fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UM BB


Oficjalne uroczystości rocznicowe odbyły się w środę 20 września. Odsłonięta została tablica pamiątkowa na budynku, w którym działała szkoła w latach 1926-1958 (obecnie to Przedszkole nr 41), a w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu została sprawowana uroczysta msza święta połączona z poświęceniem sztandaru.

Z kolei w szkolnej auli odbył się uroczysty apel, a także zaprezentowano historię szkoły. W ramach wydarzenia wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Bielsko".

Będą utrudnienia w ruchuNa podstawie decyzji Prezydenta Miasta Bielska-Białej w środę 20 września w godzinach od 13.30 do 13.50 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w związku z przemarszem w ramach obchodów 100-lecia Polskiej Szkoły w Wapienicy. Utrudnienia te obejmą trasę od kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu do Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego, czyli ulice: Przy Torach, Międzyrzecką, Twórczą i Cieszyńską.

Spotkanie historyczne "100 lat temu w Wapienicy"W czwartek 21 września o godzinie 17.00 w auli szkolnej (ul. Cieszyńska 385) rozpocznie się spotkanie historyczne zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 32 im. Jana III Sobieskiego oraz Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne z okazji jubileuszu setnej rocznicy założenia Polskiej Szkoły w Wapienicy.

Wapienica na dawnej fotografii · fot. www.beskidia.pl


Podczas spotkania planowany jest wykład oraz prezentacja unikatowych zdjęć z epoki. Wstęp wolny.

Spotkanie historyczne "100 lat temu w Wapienicy"
Spotkanie historyczne "100 lat temu w Wapienicy" · fot. Materiały organizatora


Festyn na 100-lecieNa koniec uroczystości rocznicowych w sobotę 23 września odbędzie się "Festyn na 100-lecie". Uroczyste otwarcie festynu nastąpi o godzinie 12.00.

W programie przewidziano m.in. występy artystyczne uczniów, absolwentów i przyjaciół szkoły, pokazy strażackie, konkurencje sportowe, przejażdżki kucykami, malowanie twarzy, zwiedzanie szkoły, kramik z pamiątkami, grochówka, domowe wypieki, lody włoskie, mecz piłki nożnej o puchar na 100-lecie (rodzice kontra nauczyciele i absolwenci).

Impreza zakończy się o godzinie 17.00.

mp / bielsko.info