Filtry

[FOTO] Pod wiaduktem zrobiło się zielono. Niecodzienne afterparty na oficjalną prezentację

W sobotę 23 września odbyła się oficjalna prezentacja "Bukostrady", czyli muralu pod wiaduktem w centrum dzielnicy. Po niej nastąpiło afterparty.

Afterparty pod wiaduktem w Lipniku - 23.09.2023 · fot. Facebook / RO Lipnik


Na wydarzenie zaprosiła Rada Osiedla Lipnik. Oficjalnie zaprezentowała zielony mural, który powstał w tym roku pod obwodnicą dzięki aktywności lipniczan w Budżecie Obywatelskim BB - jako forma radzenia sobie z szarością cywilizacji. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, bowiem nawiązywało do 105-lecia powstania Domu Polskiego w Lipniku.

- Już w dniu otwarcia muralu mieliśmy pierwsze party w tej niesamowitej miejscówce! Między fantastycznym streetArtem Bukostrady w sobotę była muzyka, grochówka i chillout. Przyznajcie sami - mural dzięki oświetleniu zachwyca jeszcze bardziej! A w dodatku w mobilnej didżejce był sam autor muralu czyli Turbos - Dj Turbo Okazuje się, że mimo deszczu, a może wręcz właśnie dlatego, że może padać możemy bez obaw spotykać się przy muralu - bo pod wiaduktem przecież deszcz nas nie rusza - podsumowała wydarzenie lipnicka Rada Osiedla.

- Dzięki za koordynację imprezy Dom Kultury w Lipniku. Jesteśmy przekonani, że imprezę "światło i dźwięk" przy muralu trzeba koniecznie powtórzyć - najlepiej kilka razy. Swoją drogą tak pięknie wyglądają podświetlone filary - byłoby wspaniale mieć je takie na stałe - dodała RO Lipnik.

Autorem muralu jest Artur Bosowski "Turbo" - znany w Bielsku-Białej artysta, który w minionych latach w naszym mieście wykonał dwa inne murale - "Sowę" przy ulicy Sempołowskiej i egzotycznego ptaka "Tui" przy ulicy Grażyny.

mp, st / bielsko.info