Filtry

[FOTO] Za nami kolejna edycja Biegu Olimpijczyka. Rekordowa liczba uczestników!

W sobotę 16 września odbył się trzeci bieg w ramach tegorocznego cyklu "Biegiem po zdrowie". Mowa o XXVII Biegu "Olimpijczyka", który rozegrano przy czechowickiej Szkole Podstawowej nr 2.

27. Bieg Olimpijczyka - 16.09.2023 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Jak poinformowali organizatorzy, na mecie XXVII Biegu Olimpijczyka zameldowało się 398 uczestników - to rekord imprezy. Na zawodników, którzy dobiegli do mety, czekały misiowe upominki, a w każdej kategorii wiekowej dzieci uhonorowane zostały: medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi zgodnie z regulaminem.

Dodatkowo wyróżniono 3 najlepsze szkoły: Podstawowe nr 1 i 2 w Czechowicach-Dziedzicach, a także "podstawówkę" w Zabrzegu. Ponadto wyróżniono czechowickie Przedszkole Publiczne nr 10.

Wydarzenie skierowane było do dzieci i młodzieży z roczników do 2008 do 2017 i młodsze. Celami wydarzenia były popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz profilaktyka uzależnień.

Wyniki XXVII Biegu Olimpijczyka można znaleźć tutaj, z kolei klasyfikację generalną cyklu "Biegiem po Zdrowie" - w tym miejscu.

Organizatorami biegu są Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, czechowicki MOSiR i MKS Czechowice-Dziedzice. Zadanie finansowane jest z budżetu gminy w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych oraz przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice na lata 2022-2025.

Kolejne zawody z cyklu "Biegiem po Zdrowie" - XVI Memoriał Henryka Puzonia - odbędzie się 30 września w Zabrzegu.

Cykl "Biegiem po Zdrowie 2023". Znamy daty biegów i regulamin
Cykl "Biegiem po Zdrowie 2023". Znamy daty biegów i regulamin · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl