Filtry

Riedel, Turnau, Waglewski, Wyrostek... koncert na 25 lat AUKSO

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy ma 25 lat! Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu 25-lecia odbędzie się na niezwykłe wydarzenie! 24 czerwca na scenie w Parku Miejskim Solidarności w Tychach odbędzie się jubileuszowy koncert pn. "AUKSO i przyjaciele", podczas którego usłyszymy Kasię Moś, Sebastiana Riedla, Grzegorza Turnaua, Wojciecha Waglewskiego i Marcina Wyrostka!

Koncert na 25-lecie AUKSO
Koncert na 25-lecie AUKSO


Orkiestra AUKSO to jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie i niekwestionowany lider zespołów tego rodzaju w Polsce. Dla samego miasta AUKSO to jeden z głównych filarów kultury.

Z okazji jubileuszu usłyszymy najciekawsze kooperacje orkiestry z ostatnich lat. Zanim na scenie na dobre zagości AUKSO, na Placu pod Żyrafą zagrają Kasia Moś z zespołem (g. 17.00) i Sebastian Riedel w znanym już publiczności projekcie „Radio Sessions” (18.30) z udziałem Kwartetu Smyczkowego Piotra Steczka i zaproszonych gości, w tym m.in. Marka Raduli, Dariusza Kozakiewicza, Krzysztofa Głucha, Maxa Ziobro czy Bartka Miarki.

Sebastian Riedel
Sebastian Riedel · fot. materiały prasowe


Koncert główny rozpocznie się o 20.30 — na scenie jubilaci pojawią się z Kasią Moś, Sebastianem Riedlem, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Waglewskim, Mateuszem Pospieszalskim i Marcinem Wyrostkiem. To będzie uczta dla koneserów muzyki spod szyldu AUKSO, a jednocześnie możliwość odkrycia całego wachlarza różnych odsłon tyskiej orkiestry kameralnej.

AUKSO
AUKSO · fot. Grzegorz Krzysztofik


- AUKSO od 25 lat jest związane z Tychami. Jest jego Ambasadorem Kultury. Od 2016 roku siedzibą Orkiestry jest Mediateka, zaliczana przez wielu do najlepszych sal koncertowych w kraju. Z dumą obserwuję występy utalentowanych muzyków, którzy często reprezentują zarówno Tychy, jak i Polskę na arenie międzynarodowej, biorąc udział w rozmaitych festiwalach - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Występy orkiestry dla tyskiej publiczności są zawsze wspaniałym wydarzeniem.

Marcin Wyrostek
Marcin Wyrostek · fot. Łukasz Cinal


- Takie cykle, jak: AUKSO MODERN, POLISH SOUNDS czy AUKSO4KIDS mają już wierną publiczność. Orkiestra AUKSO z powodzeniem tworzy zarówno dla tych starszych, jak i najmłodszych miłośniczek i miłośników muzyki. Jestem szczęśliwy, że nasze miasto może się szczycić własną orkiestrą, szczególnie tak utytułowaną i znaną w muzycznym świecie - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Grzegorz Turnau
Grzegorz Turnau · fot. materiały prasowe

Wojciech Waglewski
Wojciech Waglewski · fot. materiały prasowe


- Ten istotny dla nas jubileusz chcielibyśmy świętować wraz z mieszkańcami naszego miasta. w doborowym gronie muzyków towarzyszących nam na scenie, z którymi współpracowaliśmy w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Z pewnością dla wszystkich członków orkiestry jak i dla mnie samego będzie to duże przeżycie wystąpić na scenie plenerowej przed własną publicznością - naszymi sąsiadami, znajomymi, rodzinami - mówi Marek Moś, dyrygent.

Marek Moś
Marek Moś · fot. Paweł Stelmach

Kasia Moś
Kasia Moś · fot. Karolina Harz


Jubileuszowy koncert AUKSO I PRZYJACIELE jest dofinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

Riedel, Turnau, Waglewski, Wyrostek... koncert na 25 lat AUKSO

ar / tychy.info