Filtry

Rolety dzień i noc — czy warto w nie inwestować?

Materiał partnera:

Rolety dzień-noc to rodzaj osłon okiennych, które pozwalają regulować ilość światła przenikającego do pomieszczenia. Składają się one z dwóch warstw tkaniny, a ich głównym celem jest zwiększenie komfortu podczas przebywania w nasłonecznionych lub widocznych z ulicy pomieszczeniach. Sprawdź, czy warto inwestować w rolety dzień i noc i w jaki sposób działają.

window blinds ge75f82728 1280


Jak działają rolety dzień noc?Rolety dzień-noc to rodzaj osłon okiennych, które pozwalają regulować ilość światła przenikającego do pomieszczenia. Składają się one z dwóch warstw tkaniny, zazwyczaj wykonanej z tkaniny blackout i przepuszczającej światło. Pozwalają one na trzy różne ustawienia: pełne zaciemnienie, przepuszczanie światła lub pośrednie ustawienie.

Działanie rolet dzień-noc polega na przesuwaniu dwóch warstw tkaniny względem siebie. Górna warstwa tkaniny jest wykonana z paska przepuszczającego światło, który ma otwory lub jest wykonany z materiału przepuszczającego światło. Dolna warstwa tkaniny jest zazwyczaj wykonana z materiału blackout, który blokuje przenikanie światła.

Aby dostosować rolety dzień-noc, należy przesuwać dolną i górną warstwę względem siebie. Jeśli użytkownik chce zaciemnić pomieszczenie, powinien zrównać ze sobą obie warstwy, co zablokuje przenikanie światła. Jeśli w pomieszczeniu powinno znaleźć się nieco więcej światła, konieczne jest przesunięcie warstwy w dół, odsłaniając pasek przepuszczający światło. Aby uzyskać pośrednie ustawienie, należy częściowo nałożyć na siebie dolną i górną warstwę częściowo na siebie, co utworzy efekt półprzezroczystej przesłony.

Jaki model rolety dzień noc wybrać?Rolety dzień-noc mogą być obsługiwane ręcznie poprzez przesuwanie dwóch warstw tkaniny za pomocą łańcuszka lub za pomocą mechanizmu sprężynowego. Istnieją również automatyczne rolety dzień-noc, które mogą być sterowane za pomocą pilotów zdalnego sterowania lub programowane do działania w określonych godzinach.

Rolety dzień-noc wolnowiszące są najbardziej popularnym, a tym samym powszechnie dostępnym typem rolet. Mają prosty w obsłudze mechanizm ręczny i są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Mogą jednak wymagać częstszego czyszczenia, aby utrzymać tkaninę w dobrym stanie.

Kolejnym rodzajem są rolety wolnowiszące dzień-noc w kasecie, charakteryzujące się eleganckim wyglądem dzięki chowanej tkaninie. Tego typu rolety są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości, jednak ich montaż może wymagać nieco więcej pracy lub pomocy profesjonalisty. Warto zwrócić również uwagę na rolety z prowadnicami, dzięki którym tkanina porusza się w najbardziej płynny i gładki sposób. Przyklejenie prowadnic na ramach okiennych pozwala łatwiej sterować poziomem zaciemnienia, bez konieczności przytrzymywania materiału podczas szybkiego zwijania i rozwijania rolety.

Gdzie kupić rolety dzień noc?Choć mogłoby się wydawać, że rolety dzień-noc są dość powszechnie dostępnym produktem, w rzeczywistości nie każdy punkt sprzedaży oferuje rolety najwyższej jakości. Popularność rolet dzień-noc sprawiła, że na rynku pojawiło się sporo producentów, którzy sprzedają produkty o zarówno niskiej cenie, jak i niestety jakości.

Wybór odpowiedniego i zaufanego sprzedawcy, który oferuje produkty wytwarzane z myślą o indywidualnej inwestycji każdego klienta, pozwoli zakupić rolety doskonale dopasowane do potrzeb i preferencji. Tak właśnie jest w przypadku firmy Rolety Maan, mającej w swojej ofercie rolety dzień noc dla Gliwic, sprawdź zakładki z ofertą i dotychczasowymi realizacjami.