Filtry

[ZDJĘCIA] Wróciły koncerty na Bankowej! Zagrał Mark Mantra

1 czerwca odbyło się pierwsze muzyczne spotkanie w ramach tegorocznej odsłony Bankowa Street Live! Gościem był Mark Mantra! Zobaczcie zdjęcia!

Bankowa Street Live - Mark Mantra - 01.06.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Mark Mantra (Indie rock, Electronica) to śpiewający w rodzimym języku producent i songwriter pochodzący z południa Polski, mający na koncie współpracę m.in. z muzykami grup Lenny Valentino czy Myslovitz. Swoją twórczością zabiera słuchaczy w eklektyczną podróż, od delikatnych ballad po dynamiczną elektronikę. Konsekwentnie przeciera swój artystyczny szlak, starając się łączyć nowoczesną estetyką z najlepszymi znamionami songwritingu, gdzie tekst spełnia równorzędną funkcję z warstwą muzyczną. Jego muzyka była prezentowana m.in. w Radio 357, PR3, PR4 i PR1 Polskiego Radia, Radiu Kraków, Radiu Białystok, Radiu Katowice, a także w Radiu Kampus, czy Radiospacji. Jego ostatnie single, jak "Wyrzuty sumienia", czy "Pół na pół" były prezentowane przez serwisy Spotify i Tidal wśród najlepszych utworów polskiej muzyki alternatywnej na takich playlistach jak "Fresh Finds Polska", czy "Alternatywna Polska". Już w tym roku premierę będzie miała jego pierwsza płyta.

Dodatkowo organizatorzy zaprosili do rozmowy o kulturze podczas Kulturalnego Maratonu od godziny 18:00. Informacje o inicjatywie: Kulturalny NAMYSŁ w Pszczynie - rozmowy nt. przyszłości miasta.

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja Miraże, PCKul, Moja Pszczyna, Sztamfer Pszczyna
Partnerzy wydarzenia: Arata Sushi, Tapster Pub.

BM / pless.pl