Filtry

[WIDEO, FOTO] Podczas zabawy promowali bezpieczeństwo

Barwny korowód, konkurs wiedzy, gry, animacje i pokazy - to wszystko złożyło się na Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego zorganizowane w Bielsku-Białej już po raz 28.

28. Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego - 27.05.2023 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


27 maja o godz. 12.00 na placu Ratuszowym zebrał się kolorowy tłum reprezentacji szkolnych. Młodzi ludzie przyszli pod Ratusz, żeby odebrać od włodarzy klucz do miasta. Na schodach Ratusza powitał młodych i przekazał im klucz do miasta zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia. Obecni byli m.in. radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Szczepan Wojtasik, a także naczelniczki - Wydziału Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego Magdalena Chodyniecka oraz Wydziału Edukacji i Sportu UM Ewa Szymanek-Płaska.

- W tym roku Dni Bezpieczeństwa są organizowane pod hasłem Dzień Dziecka świętujemy - bezpieczeństwo promujemy. Jak widać po frekwencji, kolejny raz cieszą się one dużym zainteresowaniem - ze względu na łączenie wartości merytorycznych z dobrą zabawą i rekreacją na wolnym powietrzu - mówiła prezes zarządu Fundacji na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Alina Porębska-Puszyńska.Najważniejszym elementem Dni Bezpieczeństwa był międzyszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, w którym uczestniczyły drużyny szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego integralną częścią był też korowód drużyn szkolnych - oceniany przez jury - który swój początek miał na placu Ratuszowym i przeszedł później do Domu Żołnierza, gdzie wręczono nagrody zwycięzcom i gdzie odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka.

Na terenie przylegającym do Domu Żołnierza odbyły się - występy zespołów artystycznych z bielskich domów kultury, gry, zabawy, animacje, malowanie buziek i tatuaży; przygotowano bańki mydlane, balonowe zwierzęta, dmuchane place zabaw, ścianki wspinaczkowe i wojskowe tory przeszkód.

Współorganizatorami 28. Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego byli: 18 Batalion Powietrznodesantowy, Komendy Miejskie - Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejska, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Patronat nad imprezą, która zgromadziła licznych młodych ludzi, którzy przez zabawę uczyli się o bezpieczeństwie, objął prezydent Jarosław Klimaszewski.Wyniki konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego dla szkół podstawowych:

I miejsce SP nr 13
II miejsce SP nr 1
III miejsce SP nr 28Nagrody dla szkół podstawowych za udział w korowodzie:

I miejsce SP nr 29
II miejsce SP nr 13
III miejsce SP nr 36Wyniki konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego dla szkół ponadpodstawowych:

I miejsce Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących
II miejsce IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN
III miejsce Branżowa Szkoła Pierwszego Stopnia nr 4

Nagrody dla szkół ponadpodstawowych za udział w korowodzie:

I miejsce IV Liceum Ogólnokształcące im KEN
II miejsce Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących
III miejsce Zespół Szkół Medycznych i Ogólnokształcących

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała