Filtry

[FOTO] Rozpoczął się X LOGOS FEST - Tyski Festiwal Słowa - edycja Tuwim

Teatr Mały w Tychach zaprasza na X LOGOS FEST Tyski Festiwal Słowa - edycja Tuwim. W tym roku na koncertach i spektaklach towarzyszących Festiwalowi spotkamy się w dniach 25 - 28 maja w tyskiej Mediatece oraz na Scenie Kameralnej Teatru Małego w Pasażu Kultury Andromeda. Przedstawiamy program!

Janusz Radek, Katarzyna Groniec i Maja Kleszcz w koncercie „Serwus Madonna” - otwarcie X LOGOS FEST Tyskiego Festiwalu Słowa - 25.05.2023 · fot. Teatr Mały Tychy


W czwartek 25 maja Janusz Radek, Katarzyna Groniec i Maja Kleszcz koncertem „Serwus Madonna” otworzyli X LOGOS FEST Tyski Festiwal Słowa. Był to program koncertowy, zawierający piosenki kompozytorów Piwnicy Pod Baranami: Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Nowaka, Andrzeja Zaryckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza. Artyści wykonali utwory znane z repertuaru Ewy Demarczyk. To nie tylko przypomnienie liryki krakowskiej, ale także hołd złożony artystom krakowskim. Nade wszystko jednak, były to pięknie oprawione muzycznie i poetycko historie miłości, namiętności, tęsknot - po prostu życia.

Program na kolejne dni:26 maja, godz. 12:00 i 18:00: „Projekt Tuwim” - spektakl (nie tylko dla najmłodszych!) w reż. Olafa Lubaszenki w wykonaniu Teatru Capitol w Warszawie, Mediateka, ul. Piłsudskiego 16.

Projekt Tuwim


„Projekt Tuwim” to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.

Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście! Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo.

Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym? Jak wygląda „kosmos”? Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki? Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”?

Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, biorąc udział w tym pełnym humoru i nieco zwariowanym przedstawieniu „Projekt Tuwim” o przyjaźni, kwiatach, ptakach oraz przywarach ludzkiego charakteru.

Nie lada gratka czeka również podczas przedstawienia na Widzów dorosłych! W spektaklu usłyszeć można kultowe głosy znane ze szklanego ekranu. Jaką rolę pełnią w spektaklu Karol Strasburger i Dariusz Szpakowski? Przyjdźcie na „Projekt Tuwim” i przekonajcie się sami!

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli: spektakl ma charakter edukacyjny, realizuje punkty podstawy programowej z takich przedmiotów jak - przede wszystkim - język polski oraz edukacja przyrodnicza czy muzyczna. Podczas spektaklu uczniowie wysłuchają ciekawych interpretacji i nowoczesnych adaptacji wierszy Juliana Tuwima - poety, którego twórczość skierowana do najmłodszych znajduje się na liście lektur. Będą mieli okazję również przećwiczyć swój świadomy i uważny odbiór przedstawienia teatralnego. Co więcej, aktorzy nauczą widzów rozpoznawać gatunki niektórych roślin, czego naukę również przewidziano w podstawie programowej w zakresie rozumienia środowiska przyrodniczego. Wyjście klasowe na „Projekt Tuwim”, to wzięcie udziału w wydarzeniu artystycznym (także muzycznym), w którym aktorzy burzą czwartą ścianę teatru i nawiązują kontakt z publicznością.

Twórcy:

 • Spektakl oparty na twórczości Juliana Tuwima.
 • Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko
 • Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
 • Scenografia: Katarzyna Dębska & Honorata Paprot
 • Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot.


Obsada:

 • Wychowawczyni: Iwona Rulewicz
 • Nauczyciel: Stanisław Banasiuk
 • Uczennica Hania: Joanna Balasz
 • Uczennica Mania: Agata Puterko
 • Uczeń Janek: Michał Lupa
 • Uczeń Franek: Michał Kucharski.


Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 3-12 lat.

27 maja, godz. 18:00: widowisko artystyczne w wykonaniu uczestników konkursu recytatorskiego, Scena Kameralna - Pasaż Kultury Andromeda, Plac Baczyńskiego 2.

Na zgłoszenia do konkursu organizator czeka do 12 maja. Szczegóły: 10. Logos Fest - edycja Tuwim: nabór do turnieju recytatorskiego.

turniej recytatorski


28 maja, godz. 18:00: „Wylęknieni bluźniercy” - koncert Finałowy w reżyserii Pawła Drzewieckiego z udziałem m. in. Olgi Bończyk, Doroty Miśkiewicz, Iwony Loranc i Andrzeja Poniedzielskiego, Mediateka, ul. Piłsudskiego 16.

logos fest


„Wylęknieni bluźniercy” to tytuł Koncertu Finałowego X LOGOS FEST Tyskiego Festiwalu Słowa edycja Tuwim.

Reżyserii koncertu podjął się Paweł Drzewiecki, autorem aranżacji jest Jacek Kita. Na scenie Mediateki zobaczymy: Olgę Bończyk, Dorotę Miśkiewicz, Iwonę Loranc, Klaudię Walencik, Andrzeja Poniedzielskiego, Krzysztofa Kulbickiego, Pawła Drzewieckiego oraz Jacka Kitę przy fortepianie i Modern Acoustic Quartet w składzie Marcin Sidor - I violin, Anna Drabicka - II violin, Ewa Sidor - viola, Aleksandra Steczek - cello.

Teatr Mały w Tychach zaprasza na X LOGOS FEST Tyski Festiwal Słowa - edycja Tuwim. W tym roku na koncertach i spekt


Teatr Mały

43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

ar / tychy.info
źródło: Teatr Mały