Filtry

[WIDEO, FOTO] Sztanga w górę! Za nami jubileuszowe zawody

W sobotę, 25 marca w Hotelu Szyndzielnia w Bielsku-Białej odbyły się jubileuszowe XX Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz IX Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Zawody w Hotelu Szyndzielnia - 25.03.2023 · fot. Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy


W organizowanym przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy wydarzeniu wzięła udział ponad setka sportowców z południowej części Polski. W zawodach wystartowały osoby pełnosprawne i niepełnosprawne w różnym wieku, w sumie z 16 klubów.

Najlepszą zawodniczą okazała się Beata Jankowska, a zawodnikiem - Mariusz Kunka. Najlepszą zawodniczką pełnosprawną zostałą Kinga Moczydłowska, z kolei najlepszym zawodnikiem pełnosprawnym w gr. I: Maciej Koloch, a w gr. II: Mariusz Kunka. Najlepszy zawodnik niepełnosprawny w gr. I: Tomasz Zając, w gr. II: Artur Lis.

Kibice, którzy nie mogli osobiście pojawić się w Bielsku-Białej, mogą obejrzeć relację na żywo z wydaów - na poniższym wideo.Jak zawsze na najlepszych sztangistów czekały puchary, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe lub finansowe. Każdy otrzyma też pamiątkową koszulkę. Zawody były organizowane we współpracy z Polskim Związkiem Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz Stowarzyszeniem Centrum Formy Dąbrowa Górnicza.

Sponsorem wydarzenia była PGE Energia Odnawialna. Sponsorem głównym była AQUA S.A. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Wśród gości zawodów znaleźli się Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej , I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, dyrektorowi generalny PFRON Sebastian Szymonik, radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Marcin Litwin, a także radny powiatu bielskiego Stanisław Pięta.

Sztanga w górę! W Bielsku-Białej zmierzy się ponad setka zawodników
Sztanga w górę! W Bielsku-Białej zmierzy się ponad setka zawodników · fot. Materiały prasowe

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe