wujekfranek.pl - Motoserce w Pszczynie już po raz dwunasty!
Filtry

Motoserce w Pszczynie już po raz dwunasty!

Przed nami dwunasta edycja Motoserca! Finał zbiórki krwi odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia. Wydarzenie uatrakcyjnią koncerty - na rynku zagra m.in. Farben Lehre! Organizatorem przedsięwzięcia jest Pszczyńska Grupa Motocyklowa.

MOTOSERCE 2022 Pszczyna - powrót z parady - 30.04.2022
MOTOSERCE 2022 Pszczyna - powrót z parady - 30.04.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Główną areną wydarzenia będzie pszczyński rynek. Tradycyjnie wiec na starówce i uliczkach przylegających zaparkowane zostaną setki przepięknych motocykli. Punktualnie o godz. 13:00 miłośnicy jednośladów wyjadą na paradę motocyklową. Od godzin porannych ruszy zbiórka krwi.

Drogocenny dar życia będzie można oddawać w Oddziale Terenowym RCKiK w Pszczynie przy ul. Bednorza. Pierwsi dawcy przyjęci zostaną we wtorek, 11 kwietnia.

Tradycyjnie już zbiórce towarzyszyć będą koncerty. W tym roku na pszczyńskim rynku zagrają: Farben Lehre, Holyguns, Szantana, The Heroes oraz Churtownia!

Podczas spotkania przedstawicieli Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem padła
Podczas spotkania przedstawicieli Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem padła data kolejnej edycji akcji "Motoserce" - 01.12.2022 · fot. UM Pszczyna


Pszczyńska zbiórka od kilku lat jest największą zbiórką krwi spośród wszystkich edycji "Motoserca" w kraju. W ubiegłym roku od początku akcji (4 kwietnia) do finału krew oddało 951 osób. Ostatecznie zebrano 428 litrów krwi.

- Cieszę się, że możemy być współorganizatorami wydarzenia, do którego zaprosiła nas Pszczyńska Grupa Motocyklowa oraz klub Vulcaneria South. Jestem pod wrażeniem organizacji i efektów zbiórki. Szczytna idea. W dniu finałowym na pszczyńskim rynku stoją dwa specjalistyczne ambulanse. Dawców jest tak wielu, że nie wszyscy mogą oddać krew pomimo tego, że pobór trwa od rana do późnych godzin popołudniowych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Motoserce w Pszczynie już po raz dwunasty!

ar, BM / pless.pl