Filtry

[FOTO] Zakończyły się OWACJE - Pszczyńskie Wieczory z Teatrem!

W ten weekend odbyły się "Owacje. Pszczyńskie Wieczory z Teatrem". W programie znalazły się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych! Zobaczcie fotorelację!

Długo i Złośliwie - spektakl dla dzieci - Pszczyńskie Wieczory z Teatrem OWACJE - 19.03.2023 r.
Długo i Złośliwie - spektakl dla dzieci - Pszczyńskie Wieczory z Teatrem OWACJE - 19.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W tym roku Stowarzyszenie Teatralne "take tam" im. Artystów Międzywojnia zagrało dla Was 10 spektakli w aż pięciu lokalizacjach: w III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie, PCKulu, Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Centrum Przesiadkowym w Pszczynie oraz w Starostwie Powiatowym. Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny.

Przypomnijmy: przez wiele lat w kalendarzu imprez widniała Pszczyńska Noc Teatru organizowana przez Stowarzyszenie "take tam..." oraz Pszczyńskie Centrum Kultury. Był to weekend poświęcony twórczości amatorskich zespołów teatralnych z Pszczyny i okolic. W czasie pandemii koronawirusa, przez dwa lata impreza odbywała się w formule online. W ubiegłym oraz w tym roku mieszkańcy w końcu mogli na żywo uczestniczyć w wydarzeniu.

Fotorelacje i opisy spektakliPiątek (17 marca)17.30 - Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Spektakl "Stowarzyszenie umarłych poetów" - OWACJE Pszczyńskie Wieczory z Teatrem - 17.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Spektakl jest adaptacją znanego filmu z Robinem Williamsem w roli charyzmatycznego nauczyciela. W pszczyńskiej inscenizacji trafimy do elitarnej szkoły dla dziewcząt, której uczennice marzą o wyrwaniu się z narzuconej przez dyrekcję rutyny. Na szczęście w końcu pojawia się nauczycielka, która łamie wszelkie zasady i uczy dziewczęta miłości do sztuki i poezji.

Spektakl w wykonaniu grupy NKT MASTERKLASA z gościnnym udziałem Kingi Grynpeter, Moniki Cichowskiej i Jakuba Pieczki.

20.15 - Sen(s) - Pszczyńskie Centrum Kultury

SEN(S) - TEATR TAŃCA - OWACJE Pszczyńskie Wieczory z Teatrem - 17.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Czy każdy sen musi mieć sens? Czym jest sens naszego życia? Jak sens pewnych sytuacji wpływa na nasze życie? Możliwe, że sny i następne wydarzenia są ze sobą połączone. Wejście w fazę snu, wygrywane do dźwięków tamburyna. I to przejście. Do innej rzeczywistości. Czasami pełnej walki, a czasami chęci przetrwania do końca tego wykreowanego przez nasz umysł świata, gdzie często nie możemy nawet rozpoznać twarzy osób nam towarzyszących. Niekiedy to połączone ze sobą wydarzenia, ale najczęściej nie mające większego sensu.

Choreografia: Małgorzata Tomczyk

20.30 - Impro Night - Pszczyńskie Centrum Kultury

IMPRO NIGHT - OWACJE Pszczyńskie Wieczory z Teatrem - 17.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Po raz kolejny zespół 3xT zaprosił na improwizowane etiudy teatralne, w których reżyserami i scenarzystami jest publiczność.

Sobota (18 marca)12.00 - Kulawa Papuga i Ślepy Pingwin - Centrum Przesiadkowe w Pszczynie

Kulawa Papuga i Ślepy Pingwin - spektakl dla dzieci - Pszczyńskie Wieczory z Teatrem OWACJE - 18.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Spektakl dla dzieci opowiadający o spotkaniu dwóch pozornie zamkniętych w sobie ptaków, które wspólnie wyruszają w podróż w poszukiwaniu bramy spełniającej marzenia. Jednak w trakcie wyprawy odkrywają, że są sobie bliższe niż przypuszczały.

W rolach głównych Natalia Kaczmarek i Julia Widera, adaptacja scenariusza i reżyseria: Jakub Pieczka.

15.00 - Kotki - Pszczyńskie Centrum Kultury

Nadeszła Pełnia Kociego Oka. Wszystkie kotki z okolicy zebrały się na strychu, by opowiedzieć o swoim życiu i zdobyć szansę na przeżycie dziesiątego. W niepowtarzalny sposób próbując zrobić wrażenie na najstarszej kocicy, która ma dokonać tego ważnego wyboru.

Spektakl muzyczny dla dzieci miał swoją premierę podczas tegorocznego Pszczyńskiego Finału WOŚP.

18.00 - U.P.S.: Parszywa dziewiątka - Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej

U.P.S. Parszywa dziewiątka - Pszczyńskie Wieczory z Teatrem OWACJE - 18.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Plenerowy spektakl, w którym poznajemy najważniejsze demony z różnych mitologii i wierzeń z całego świata. Ich życie wcale nie jest takie łatwe, a wszystkiemu winni są... ludzie, którzy nałożyli im łatki potworów. Tym razem spróbują opowiedzieć swoje wersje wydarzeń.

20.00 - ROBIN! - Pszczyńskie Centrum Kultury

ROBIN - Pszczyńskie Wieczory z Teatrem - 18.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Monodram Jakuba Pieczki, który wciela się w jednego z najbardziej znanych aktorów - Robina Williamsa. Opowiada o jego początkach, karierze, uzależnieniach, dokonaniach, a wszystko to w cieniu depresji i próby pogodzenia się ze swoimi wyborami.

Reżyseria: Bogumiła Gołek

Niedziela (19 marca)12.00 - Długo i złośliwie - Pszczyńskie Centrum Kultury

Długo i Złośliwie - spektakl dla dzieci - Pszczyńskie Wieczory z Teatrem OWACJE - 19.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Spektakl dla dzieci, w którym na jednej scenie spotkają się czarne charaktery z najbardziej znanych bajek. Wspólnie będą próbowały przejąć kontrolę nad Krainą Bajek i doprowadzić swoje historie do happy endów.

16.30 - Świeczka zgasła - Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej

"Świeczka zgasła" - Pszczyńskie Wieczory z Teatrem OWACJE - 19.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Komedia w jednym akcie hrabiego Aleksandra Fredry w wykonaniu Natalii Kaczmarek i Mateusza Ledwonia z okazji obchodów Roku Fredry 2023.

18.00 - Siedem sekund wieczności - Starostwo Powiatowe w Pszczynie

"Siedem sekund wieczności - monodram Wiktorii Urbaniec- Pszczyńskie Wieczory z Teatrem OWACJE - 19.03.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Monodram w wykonaniu Wiktorii Urbaniec luźno opowiadający historię aktorki i wynalazczyni Hedy Lamarr - młodość w cieniu wojny i nazizmu, początki kariery w Hollywood i kolejne etapy jej drogi. poszukiwania siebie i swojego miejsca.

ar / pless.pl