Filtry

Wolna Grupa Bukowina w Bielskim Centrum Kultury!

Legenda poezji śpiewanej po latach powraca do Bielska-Białej! Koncert Wolnej Grupy Bukowiny już piątek, 21 kwietnia w Bielskim Centrum Kultury!

Wolna Grupa Bukowina w BCK
Wolna Grupa Bukowina w BCK · fot. materiały prasowe


Wolna Grupa Bukowina to polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej, która powstała na początku lat 70. XX wieku. Zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon.

Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 51 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowiny to:

  • Grażyna Kulawik - śpiew,
  • Wojciech Jarociński - śpiew, gitara,
  • Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
  • Krzysztof Żesławski - gitara basowa.


  • DATA WYDARZENIA: piątek, 21 kwietnia, godz. 18:00.
  • BILETY: Przedsprzedaż (do 28 lutego) - 70 zł. Od 1 marca - 100 zł.

ar / bielsko.info