Filtry

Portrety Literackie: Anna Dziewit-Meller w Mediatece

W środę, 16 listopada gościem tyskiej Mediateki będzie pisarka i dziennikarka Anna Dziewit-Meller. Początek spotkania o godz. 18.00.

Portrety Literackie: Anna Dziewit-Meller w Mediatece


Anna Dziewit-Meller jest założycielką portalu BukBuk.pl, wielbicielką i propagatorką literatury, miłośniczką Gruzji. Dawniej była zbuntowaną rockmenką, liderką kobiecego zespołu rockowego Andy. Dzisiaj jest równie zbuntowaną mama i żoną Marcina Mellera.

W jej literackim dorobku znajdują się powieści Od jednego Lucypera (2020), Góra Tajget (2016) oraz Disko (2012).W 2017 r. wydała książkę Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy, a rok później jej kontynuację Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy.

Wraz z Agnieszką Drotkiewicz opublikowała dwa tomy wywiadów Głośniej! Rozmowy z pisarkami (2006) i Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami (2009), a z Marcinem Mellerem zbiór reportaży Gaumardżos! Opowieści z Gruzji (2018).

Oprócz twórczości własnej wiele czasu poświęca książkom cudzym - wcześniej w programach telewizyjnych, od 2016 r. w autorskim kanale internetowym bukbuk.pl.

W 2016 roku nominowana była za wywiad do Nagrody Grand Press. Od stycznia 2017 r. felietonistka „Tygodnika Powszechnego”.W rozmowie z Agnieszką Strzemińską zapewne zdradzi co ją inspiruje, co czyta i czy własne pieniądze kobiety są ważniejsze niż jej prawa wyborcze.

- Jesteśmy bombardowani fatalnymi informacjami i czytamy czy oglądamy je, przyssani do ekranów telefonów. Przepalają nam się styki, bo nieustannie przetwarzamy zbyt dużo treści. Najlepszym sposobem na ucieczkę przed tym będzie więc pewnie chwilowe odłączenie - mówiła w jednym z wywiadów Anna Dziewit-Meller.

ar / tychy.info