Filtry

Powraca Bieg Niepodległości. W tym roku pobiegną dla Przemusia

Po dwóch latach przerwy w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się Bieg Niepodległości. Będzie to również ostatnie wydarzenie w ramach tegorocznego cyklu "Biegiem po zdrowie".

Bieg Niepodległości 2019
Bieg Niepodległości 2019 · fot. Materiały organizatora


- Tych, którzy startowali w poprzednich edycjach chyba namawiać nie trzeba. Tych, którzy nie startowali zachęcamy do startu w największej niepodległościowej dyszcze na Śląsku! (Chyba) tylko na naszym biegu masz możliwość wyboru swojego numeru startowego oraz to, co na tym numerze będzie napisane: może to być imię, pseudonim, krótka sentencja, itp. Możesz również zdecydować o tym, czy na numerze startowym będzie widniał numer startowy, czy twoje nazwisko. I to wszystko bez żadnych dopłat! Przy rejestracji możesz również podać kontakt ICE- też go wydrukujemy na odwrocie - powiedzieli portalowi czecho.pl organizatorzy Biegu Niepodległości.

W tym roku, po dwóch latach przerwy, zawodnicy pobiegną trasą o długości 10 kilometrów - w 2021 roku odbyły się tylko biegi dzieci, a rok wcześniej bieg został odwołany. Tradycją biegu jest to, że jego uczestnicy wspierają najmłodszych. W tym roku - małego Przemka. Wpisowe to 55 zł - 5 złotych z tej kwoty zostanie przeznaczone na rehabilitację Przemusia, a każdy z uczestników może sam zdecydować podczas wnoszenia opłaty, ile dołoży od siebie.

O małym Przemusiu pisaliśmy między innymi w październiku ubiegłego roku w tym artykule. To mały wojownik, który walczy o każdy oddech. Chłopiec cierpi na padaczkę lekooporną, obniżone napięcie mięśniowe, refluks przełykowo-żołądkowy, stan po przebytej sepsie, neuroparię zanikową nerwu wzrokowego oraz dziecięce porażenie mózgowe. Wpłat na rzecz Przemusia można dokonywać m.in. na portalu siepomaga.pl.Zapisy ruszyły 11 września o godzinie 11.11 na oficjalnej stronie internetowej biegu.

Trasa Biegu Niepodległości 2022
Trasa Biegu Niepodległości 2022 · fot. Materiały prasowe organizatora


Biegiem po zdrowie 2022 - plakat
fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl