Filtry

[FOTO] Za nami kolejny tydzień z najlepszą muzyką w Cavatina Hall

Koncerty Alfredo Rodriguez Trio, "Nie tylko Chopin: Leonoroa Armelini" oraz "Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz" - te wydarzenia czekały na nas w ubiegłym tygodniu w Cavatina Hall.

Koncert Alfredo Rodriguez Trio w Cavatina Hall - 15.09.2022 · fot. Marek Ogrodzki / bielsko.info


W czwartek, 15 września w sali głównej Cavatina Hall odbył się koncert Alfredo Rodriguez Trio. Alfredo Rodríguez to definicja jazzu i improwizacji bez granic. Talent Alfredo Rodrigueza odzwierciedla kunszt legendarnych pianistów jazzowych. Nominowany do nagrody Grammy, występuje na prestiżowych scenach na całym świecie.

Koncert Nie tylko Chopin: Leonoroa Armelini w Cavatina Hall - 17.09.2022 · fot. Bartłomiej Szczyrba / bielsko.info


Z kolei w sobotę, 17 września w sali głównej odbył się koncert "Nie tylko Chopin: Leonoroa Armelini". Był to powrót cyklu koncertów "Nie tylko Chopin w Cavatina Hall" na najwyższym poziomie. W bielskim obiekcie wystąpiła Leonora Armelini - laureatka wielu prestiżowych konkursów pianistycznych. Polskiej publiczności dała się poznać w 2010 roku podczas XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Koncert Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz - 18.09.2022 · fot. Sandra Szuta / bielsko.info


Zwieńczeniem tygodnia ze świetną muzyką w Cavatina Hall był koncert Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz, który odbył się w niedzielę. Georg Friedrich Händel „Mesjasz" to jeden z najpopularniejszych utworów całej literatury muzycznej, który przyniósł światową sławę, a upływ czasu tylko potwierdza jego doskonałość. Przez znawców stawiany jest na równi z „Pasją św. Mateusza" Jana Sebastiana Bacha.

W najbliższy weekend odbędą się dwa kolejne koncerty. W piątek, 23 września o godzinie 19.00 rozpocznie się wydarzenie "Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta", a na niedzielę, 25 września zaplanowano koncert „APOSTOLIS ANTHIMOS: 50! FEAT. ERIC TRUFFAZ & YORAN VROOM & MR KRIME” - start o godzinie 18.00.

Bilety na te wydarzenia można zakupić tutaj.

mp / bielsko.info