wujekfranek.pl - [FOTO, WIDEO] Za nami 5. edycja "Czechowickiej Nocy Kultury"
Filtry

[FOTO, WIDEO] Za nami 5. edycja "Czechowickiej Nocy Kultury"

W piątek, 23 września odbyła się kolejna, 5. edycja "Czechowickiej Nocy Kultury". Na czechowiczan oraz mieszkańców regionu czekała moc atrakcji, a głównym motywem wydarzenia była historia czechowickich kartingowców. Wydarzenie powróciło po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

5. edycja "Czechowickiej Nocy Kultury" - 23.09.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Pierwsza część tegorocznej edycji Czechowickiej Nocy Kultury była poświęcona gokartom. Na dolnym parkingu CH Stara Kablownia odbyła się prezentacja gokartów, a pod siedzibą czechowickiej biblioteki można było zwiedzić wystawę plenerową "Kuźnia mistrzów gokartu... - a zaczęło się na czechowickim rynku".

Na otwarcie wystawy zostali zaproszeni dawni kierowcy gokartów z Czechowic-Dziedzic, a jeden z nich - Andrzej Roehrich - wsiadł za stery kilkudziesięcioletniej maszyny i dał próbkę wyścigowych umiejętności. Ponadto w siedzibie MBP wyświetlono film o historii czechowickich kartingowców, który został przygotowany przez Urząd Miejski i Izbę Regionalną w Czechowicach-Dziedzicach.

Loading...


Na terenie zielonej przestrzeni Miejskiej Biblioteki Publicznej nie zabrakło bibliotecznych warsztatów artystycznych, kiermaszu książki przeczytanej czy też wieczornego wypożyczania książek i płyt. Ponadto można było skorzystać ze stref odpoczynku na leżakach i gastronomicznej oraz obejrzeć zabytkowe samochody.

Swoją ofertę przygotował również Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. W ogrodzie edukacyjno-sensorycznym przy MDK odbyła się "Noc Kreatywności", na którą składały się gry, zabawy i zajęcia warsztatowe, "Rewia" kostiumowo-poetycka z CTM "Movimento" oraz malowanie z Florianem Kohutem.

5. edycja "Czechowickiej Nocy Kultury" - 23.09.2022
5. edycja "Czechowickiej Nocy Kultury" - 23.09.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Podczas piątkowego wydarzenia odbyły się również zajęcia i wystawa broni na nowej strzelnicy znajdującej się przy ulicy Barlickiego - wzięło w nich udział Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej - a także wyjazd zabytkowym Ikarusem do Bestwiny, gdzie uczestnicy zwiedzili tamtejszy kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz "Kino na leżakach" przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na zakończenie tegorocznej edycji "Czechowickiej Nocy Kultury" w kinie Świt odbył się nocny seans filmowy, podczas którego został wyemitowany film "The Twin".

Na 5. Czechowicką Noc Kultury zaprosili Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, czechowicka Izba Regionalna, a także Urząd Miejski, Miejski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Wydarzenie swoim patronatem objął burmistrz Marian Błachut.

Miejski Dom Kultury

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Niepodległości 42

tel. 032 2153285
fax 032 2153285

mp / czecho.pl