wujekfranek.pl - [ZDJĘCIA] Bieg dla "Zameczku" i Florka Francuza: wiemy, ile zebrano!
Filtry

[ZDJĘCIA] Bieg dla "Zameczku" i Florka Francuza: wiemy, ile zebrano!

W niedzielę, 25 września w Jankowicach wystartował VI Rodzinny Bieg Charytatywny. Głównym celem imprezy było zebranie środków finansowych dla "Zameczku" w Rudołowicach oraz na leczenie Florka Francuza z Pszczyny. Udało się zgromadzić 40 tysięcy złotych! Zobaczcie fotorelację!

VI Rodzinny Bieg Charytatywny w Jankowicach dla Zameczku i Florka Francuza - 25.09.2022 · fot. powiat


Biegacze i chodziarze w Jankowicach po raz kolejny udowodnili, że potrafią się zmobilizować. W 6. Rodzinnym Biegu Charytatywnym uczestniczyło kilkaset osób. Najmłodsza uczestniczka biegu to 3-letnia Jagoda, najstarszy zawodnik to 70-letni mieszkaniec Jankowic.

VI Rodzinny Bieg Charytatywny w Jankowicach dla Zameczku i Florka Francuza - 25.09.2022 · fot. Natalia Modrzewska


Dorośli pokonali 5-kilometrową trasę. Najszybszy biegacz na mecie pojawił się w ciągu 17 minut i 42 sekund, a chodziarz - 31 minut i 54 sekund. Dla dzieci przygotowano 300-metrowy i niespełna 3-kilometrowy bieg. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi - puchary.

Podczas wydarzenie nie liczył się wyłącznie dobry wynik, dominowała moc wielkich serc i chęć pomocy tym, którzy sami pobiec nie mogą.

VI Rodzinny Bieg Charytatywny w Jankowicach dla Zameczku i Florka Francuza - 25.09.2022 · fot. Natalia Modrzewska


- Jak widać, sport łączy ludzi, a pomagać można na wiele sposobów - mówi starosta Barbara Bandoła, która kibicowała dzieciom i dorosłym podczas biegu.

Celem wydarzenia była pomoc dzieciom niewidomym i niedowidzącym ze Specjalnego Ośrodka Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Rudołtowicach oraz Florkowi Francuzowi z Pszczyny, który zmaga się z retinopatią wcześniaczą.

VI Rodzinny Bieg Charytatywny w Jankowicach dla Zameczku i Florka Francuza - 25.09.2022 · fot. Natalia Modrzewska


10 października LKS Znicz Jankowice poinformował o kwocie, jaką udało sie zgromadzić dzięki organizacji wydarzenia - to 40 tysięcy złotych!

Loading...


W poprzednich pięciu edycjach wydarzeniach, dzięki wsparciu biegaczy, mieszkańców Jankowic i powiatu pszczyńskiego zebrano łącznie 160 tys. zł dla "Zameczku" oraz na leczenie Maciusia Cieślika i Filipka Cholewy.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowicach, LKS Znicz Jankowice, MORiS Pszczyna oraz Gmina Pszczyna. Patronat nad wydarzeniem objęła starosta pszczyńska Barbara Bandoła.

ar / pless.pl
źródło: Powiat