Filtry

Dieta pudełkowa- dlaczego każdemu mogę ją polecić?

Materiał partnera:

Nigdy nie miałam zbyt wiele czasu na to, aby świadomie komponować swoje posiłki. Pusta lodówka, jedzenie w ciągłym biegu (zazwyczaj niezbyt zdrowe), kaloryczne przekąski i niewiele warzyw oraz owoców. Niestety, coraz częściej taki styl życia odbijał się na moim wyglądzie i samopoczuciu. Kawa za kawą i kolejne "śmieciowe jedzenie" to kwintesencja mojej diety sprzed lat. A jednak, postanowiłam to zmienić i naprawdę widzę spektakularne efekty nowej diety! A w tej niesamowitej przemianie pomógł mi catering dietetyczny określany także jako dieta pudełkowa, który stosuje już od kilku miesięcy. Na czym to polega i czy rzeczywiście daje takie dobre rezultaty?

Silesia


To, że nie masz czasu nie musi wcale oznaczać, że masz żywić się byle czymPrzejście na dietę wydawało mi się nie lada wyzwaniem. Trzeba znaleźć czas na regularne i dość częste zakupy, trzeba nauczyć się komponowania posiłków oraz mieć pewną wiedzę o tym, co jeść, a czego unikać. A moja praca nie pozwala mi na zbyt wiele zainteresowań po godzinach- spędzając w niej cały dzień po powrocie naprawdę nie miałam siły na układanie planów żywieniowych. I tutaj z pomocą przyszło mi jedzenie pudełkowe. Skorzystałam z oferty jednej z firm, która dowozi catering pudełkowy w moim mieście.

Zaskakujące było dla mnie to, że istnieje tak wiele różnych diet spośród których mogę wybierać. Okazało się, że dieta pudełkowa z dostawą to możliwość zamawiania dań wegetariańskich, wegańskich, dedykowanych sportowcom, dań z niskim indeksem glikemicznym, a także dań wolnych od laktozy czy glutenu. Specjalna dieta dedykowana jest osobom, które chciałyby zrzucić kilka kilogramów. W ramach każdej diety można też określić dzienną kaloryczność potraw- 1500, 2000, 2500 kcal. Dla mnie catering dietetyczny Ostrów Wielkopolski z dostawą był strzałem w dziesiątkę! Więcej o różnych rodzajach diet można znaleźć na stronie TimCatering.pl.

Początki bywają trudne, ale potem jest już tylko lepiejMoje wcześniejsze odżywianie się było skrajnie niewłaściwe. Być może dlatego pierwsze tygodnie, w których korzystałam z cateringu były o tyle trudne, że musiałam całkiem zmienić swoje nawyki żywieniowe. Wybrałam dietę wegetariańską, zaczęłam poznawać potrawy, o których nawet wcześniej nie słyszałam, wiele smaków było dla mnie zaskoczeniem. Ale wszystko było naprawdę niesamowicie smaczne!
Catering dietetyczny sprawił, że przestałam stale myśleć o tym, kiedy znowu muszę znaleźć czas na pójście na zakupy spożywcze. Ograniczyłam do minimum fast food oraz niezdrowe przekąski. Na początku wydawało mi się, że nie uda mi się zbyt szybko ograniczyć ilości spożywanych cukrów. Nic bardziej mylnego! Dieta pudełkowa zakłada pięć posiłków dziennie, a ja najadałam się nimi w takim stopniu, że kompletnie nie miałam ochoty na podjadanie. Już po pierwszym miesiącu moje samopoczucie się polepszyło, a po kolejnych kilku udało mi się nawet trochę schudnąć. Najważniejsze jest to, że czuję, że takie odżywianie mi służy i że dzięki temu naprawdę dobrze dbam o swoje zdrowie. Mogę polecić catering dietetyczny każdemu- warto zamówić go chociażby na próbę na miesiąc, aby przekonać się, czy będzie to dobre rozwiązanie w naszym przypadku.