Filtry

„Beksiński na Śląsku” - przedłużenie wystawy w Tychach!

Wielki sukces wystawy Beksiński na Śląsku w Browarze Obywatelskim w Tychach zaowocował przedłużeniem ekspozycji do 2 listopada!

Beksiński na Śląsku - wystawa w Tychach
Beksiński na Śląsku - wystawa w Tychach · fot. Tichauer Art Gallery


Festiwal „Beksiński na Śląsku” trwał od 18 czerwca do 25 września. To jedyna w tym roku w Polsce tak obszerna wystawa poświęcona malarstwu Zdzisława Beksińskiego, zorganizowana przy współudziale Muzeum Historycznego w Sanoku, Fundacji Beksiński i domu aukcyjnego Agra-Art. Wystawa została przedłużona w związku z bardzo dużym zainteresowaniem!

- Ogromnie cieszy nas zainteresowanie wśród szkół, które przybywają z całego Śląska, ale i Opola czy Wrocławia. Dumni jesteśmy z możliwości zapoznania uczniów z twórczością polskich artystów - mówią organizatorzy.

Bilety zakupić można na www.beksinskinaslasku.pl oraz w kasie galerii.

„Beksiński na Śląsku” to pierwsze w Polsce tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości Zdzisława Beksińskiego, w ramach którego widzowie mogą zobaczyć 50 wyselekcjonowanych obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku, wyłącznego spadkobiercy Mistrza, do którego przekazywał tylko te swoje dzieła, które uważał za najlepsze, a także 5 nietuzinkowych dzieł z „kolekcji japońskiej” - zbioru obrazów zakupionych na początku lat 90. XX wieku przez tajemniczych kolekcjonerów z Kraju Kwitnącej Wiśni w celu stworzenia Muzeum Sztuki Wschodnioeuropejskiej w Osace. Obrazy te do niedawna były uważane za zaginione.

Wystawa Beksiński na Śląsku w Tichauer Art Gallery
Wystawa Beksiński na Śląsku w Tichauer Art Gallery (Browar Obywatelski) · fot. materiały prasowe


Dodatkowo na widzów czeka też wystawa multimedialna „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition”. To multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane jego dzieła zostaną zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR każdy z odwiedzających będzie mógł wręcz „wejść do wnętrza obrazów”.

Bilety i zwiedzanieBilety są dostępne w sprzedaży pod linkiem cutt.ly/Beksinski_na_Slasku_BILETY

Informacje organizacyjne: Orientacyjny czas zwiedzania wystawy to 40 min. Bilety oferowane są na określone przedziały godzinowe: 9:00 - 12:00, 12:00 - 15:00, 15:00 - 18:00, 18:00 - 21:00. W wybranym przedziale czasowym można odwiedzić ekspozycję o dowolnej porze.

Ceny biletów:

  • Wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego: bilet normalny: 39 zł, bilet ulgowy: 30 zł
  • Wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego + Wystawa Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition: bilet normalny: 55 zł, bilet ulgowy: 45 zł, bilet grupowy (powyżej 30. osób): 45 zł


Do zakupu biletu ulgowego na wystawę malarstwa Zdzisława Beksińskiego uprawnieni są:

  • uczniowie/studenci z ważną legitymacją uczniowską/studencką,
  • seniorzy powyżej 65 roku życia,
  • osoby niepełnosprawne (wraz z opiekunem) w weekendy, od piątku do niedzieli.


Do darmowego wstępu na wystawę malarstwa Zdzisława Beksińskiego uprawnione są:

  • osoby niepełnosprawne (wraz z opiekunem) od poniedziałku do czwartku,
  • dzieci do 6. roku życia.


Bilety na wystawę Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition są do nabycia wyłącznie stacjonarnie, po okazaniu biletu wstępu na wystawę malarstwa Zdzisława Beksińskiego.

Honorowy Patronat nad festiwalem „Beksiński na Śląsku” objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Więcej informacji:
www.facebook.com/beksinskinaslasku
www.instagram.com/beksinskinaslasku
beksinskinaslasku.pl/

„Beksiński na Śląsku” - przedłużenie wystawy w Tychach!


ar / tychy.info