wujekfranek.pl - [WIDEO] Już 21 stycznia rusza 19. Festiwal Dobrych Filmów!
Filtry

[WIDEO] Już 21 stycznia rusza 19. Festiwal Dobrych Filmów!

Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na kolejną, dziewiętnasta już edycję Festiwalu Dobrych Filmów. W ciągu siedmiu dni MDK proponuje siedem wybitnych obrazów spoza repertuaru.

Już 21 stycznia rusza 19. Festiwal Dobrych Filmów!
Już 21 stycznia rusza 19. Festiwal Dobrych Filmów! · fot. Materiały promocyjne


Córka

Leda, nazwana tak na cześć wiersza Yeatsa, jedzie na wakacje. Zamiast odpoczywać, woli jednak obserwować młodą mamę, jej córkę i dziwaczną, agresywną rodzinę mieszkającą w różowej willi i terroryzującą całe miasteczko. Leda rozumie, przez co przechodzi fascynująca dziewczyna - wiele lat temu sama musiała walczyć o przetrwanie we własnym domu, gdzie jej córeczki domagały się od niej pełni uwagi, a mąż skupiał się na własnej karierze.

Czas trwania: 2 godz. 1 min.
Reżyseria: Maggie Gyllenhaal
Scenariusz: Maggie Gyllenhaal
Gatunek: dramat
Produkcja: Grecja, USA, Wielka Brytania, Izrael
Obsada: Olivia Colman (Leda), Jessie Buckley (Młoda Leda), Dakota Johnson (Nina), Ed Harris (Lyle)

Hiszpański romans

Mort i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian w Hiszpanii. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy pracującą dla młodego i obiecującego reżysera Philippe. Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowo poznana kobieta również tkwi w trudnym związku - jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie - wszystko jest możliwe!

Czas trwania: 1 godz. 32 min.
Reżyseria: Woody Allen
Scenariusz: Woody Allen
Gatunek: komedia rom.
Produkcja: Hiszpania, USA, Włochy
Obsada: Wallace Shawn (Mort Rifkin), Gina Gershon (Sue), Louis Garrel (Philippe)

Spencer

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania - oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót...

Czas trwania: 1 godz. 51 min.
Reżyseria: Pablo Larraín
Scenariusz: Steven Knight
Gatunek: biograficzny, dramat
Produkcja: Niemcy, USA, Wielka Brytania, Chile
Obsada: Kristen Stewart (Księżna Diana), Jack Farthing (Książe Charles), Sally Hawkins (Maggie)

Licorice Pizza

Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

Czas trwania: 2 godz. 13 min.
Reżyseria: Paul Thomas Anderson
Scenariusz: Paul Thomas Anderson
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Obsada: Alana Haim (Alana Kane), Cooper Hoffman (Gary Valentine), Sean Penn (Jack Holden), Tom Waits (Rex Blau)

Zdarzyło się

Akcja filmu opartego na autobiograficznej książce Annie Ernaux rozgrywa się we Francji w 1963 roku. Główna bohaterka studiuje literaturę francuską na uniwersytecie. Przed zdolną dziewczyną, która marzy o karierze akademickiej, przyszłość stoi otworem. Ku swojemu zaskoczeniu Anne (Anamaria Vartolomei) dowiaduje się, że jest w ciąży. Zdaje sobie sprawę, że macierzyństwo zamknie jej zawodową drogę i przekreśli to, do czego tak konsekwentnie dążyła przez całe lata. Młoda kobieta stoi przed poważnym dylematem. Wie, że nie chce rodzić, ale jednocześnie jest świadoma, że za próbę zakazanej wtedy we Francji aborcji grozi jej nie tylko wydalenie ze studiów, ale i kara więzienia. Czas ucieka, napięcie wzrasta, bo na szali znalazła się przyszłość bohaterki.

Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Audrey Diwan
Scenariusz: Audrey Diwan, Marcia Romano
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja
Obsada: Pio Marmaï, Sandrine Bonnaire, Kacey Mottet Klein, Anamaria Vartolomei


Zakochana Anais

Anaïs ma trzydzieści lat i jest spłukana. Ma kochanka, którego już nie pokocha. Spotyka Daniela, który od razu ją zadowala. Ale Daniel mieszka z Émilie, którą Anaïs również lubi. To historia młodej kobiety, która jest niespokojna. I to też jest historia wielkiego pragnienia.

Czas trwania: 1 godz. 38 min.
Reżyseria: Charline Bourgeois-Tacquet
Scenariusz: Charline Bourgeois-Tacquet
Gatunek: romans
Produkcja: Francja
Obsada: Anaïs Demoustier (Anaïs), Valeria Bruni Tedeschi (Emilie Ducret), Denis Podalydès (Daniel Moreau-Babin), Christophe Montenez (Raoul

Titane

Nagrodzony Złotą Palmą na 74. festiwalu w Cannes film zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustanie rośnie - aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii.
"Titane" rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając - ostrym szpikulcem, który wsuwa później we włosy - balony naszych oczekiwań. Alexia (Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? Choć wydaje się to niemożliwe, w "Titane" spotyka się wyobraźnia Davida Cronenberga, Luca Bessona i Claire Denis. Ducournau bezbłędnie łączy pozornie odległe stylistyki i światy, które tańczą, jak im zagra - na dyskotece w remizie.

Czas trwania: 1 godz. 48 min.
Reżyseria: Julia Ducournau
Scenariusz: Julia Ducournau
Gatunek: dramat, thriller
Produkcja: Belgia, Francja
Obsada: Vincent Lindon (Vincent), Agathe Rousselle (Alexia / Adrien), Garance Marillier (Justine)

Sprzedaż karnetów 60 zł (ulgowe) i 70 zł od 3 stycznia.
Karnety na 3 wybrane filmy Festiwalu - 39 zł.
Bilety na wybrane filmy Festiwalu 13-18 zł.


Już 21 stycznia rusza 19. Festiwal Dobrych Filmów!
Już 21 stycznia rusza 19. Festiwal Dobrych Filmów! · fot. MDK Czechowice-Dziedzice


Kino Świt

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Niepodległości 42

tel. 032 2153159

mp / czecho.pl
źródło: MDK Czechowice-Dziedzice