Filtry

[FOTO] #SięgnijpoMoc - wyjątkowy koncert w OSW Łąka

W piątek, 30 lipca w Ośrodku Sportów Wodnych w nad Jeziorem Łąka zagrały grupy Luxtorpeda, Holyguns oraz Michał Stawiński Oberschlesien w ramach kampanii prospołecznej #SięgnijpoMoc. Atrakcjami wydarzenia były elementy pirotechniki, scenografii oraz inne elementy wizualne.

#SięgnijpoMoc - koncert zespołu Luxtorpeda 30.07.2021 · fot. Grzegorz Załucki

#SięgnijpoMoc - koncert zespołu Holyguns 30.07.2021 · fot. Grzegorz Załucki


#Sięgnij poMoc to kampania społeczna, której pomysłodawcą jest grupa Holyguns, zaś oficjalny patronat nad wspólną inicjatywą objęła Śląska Fundacja Błękitny Krzyż. Głównym elementem kampanii jest trasa koncertowa, zaplanowana na 2021 rok. Do udziału w wydarzeniach zaproszono gości m.in legendarnych wykonawców Polskiej sceny rockowej. Podczas koncertów zaplanowane są projekcje krótkich spotów tematycznych oraz łączonych wizualizacji z muzyką. Pojawią się również wypowiedzi mniej i bardziej znanych osobowości którzy doświadczyli czy zetknęli się w przeszłości z problemami psychicznymi i uzależnieniami.

Trasa planowo, koncertami obejmie duże miasta Polski w tym m.in. Warszawę, Kraków, Pszczynę, Bielsko-Białą, Gliwice, Łódź, Poznań, Wrocław, Białystok, Olsztyn, Gdańsk.

#SięgnijpoMoc - koncert zespołu Michał Stawiński Oberschlesien 30.07.2021 · fot. Grzegorz Załucki


Kampania #SięgnijpoMoc poprzez jasny przekaz i komunikację ma posłużyć jako pomoc w rozwiązaniu problemów, osobom które znalazły się w trudnej sytuacji.

Tak o kampanii piszą organizatorzy:

"Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń związanych ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza w sferze uzależnień i problemów z niego wynikających. Mimo wieloletnich prób zmiany tego stanu, poziom wiedzy społeczeństwa na temat jest nadal niewielki. Chcemy dołożyć naszą cegiełkę do zmiany postrzeganie osób uzależnionych jako osób z marginesu społecznego.

Problem dotyczy osób w różnym wieku, o różnym statusie społecznym czy wykształceniu. Co więcej, uzależnienie jednego członka rodziny ma wpływ na pozostałych i przekłada się na stan ich zdrowia psychicznego, a także późniejszych pokoleń. Czyli wpływa na społeczeństwo. Zależy nam na dotarciu z wiedzą, że uzależnienie oraz inne zaburzenia wynikające z życia w rodzinie z takim problemem można leczyć.

Co więcej, chcemy przebić się z informacją, że tej chorobie można zapobiegać. Ale też, że tak choroba może dotknąć każdego.

Z jednej strony mamy samotność, brak umiejętności radzenia sobie z uczuciami (często nieprzyjemnymi), przewlekłym stresem, lękiem przed życiem czy ludźmi, brak możliwości życia zgodnie ze swoim potencjałem. Jako "lekarstwo" na ten stan często wybierane są narkotyki, czy alkohol. Jednak po drugiej stronie jest świadomość i akceptację siebie, swoich uczuć, potrzeb, pozwolenie na wyrażanie siebie, komunikację z innymi. I to jest prawdziwe remedium. Jednak nie ma do niego drogi na skróty. Chcemy pokazać tę drogę i do niej zainspirować, opierając się o historie ludzi, którzy sami ją przeszli i mają odwagę mówić o niej innym. Za pomocą kampanii, chcemy upowszechnić wiedzę gdzie można szukać profesjonalnej pomocy, jak można zapobiegać rozwojowi choroby".

ar, mp / pless.pl