POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

W niedzielę XI Bieg Pawła Lorensa!

11. edycja biegu upamiętniającego wybitnego sportowca odbędzie się już 26 września na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Na uczestników będzie czekała 10-kilometrowa trasa, sympatyczne biegowe towarzystwo, statuetka i posiłek. Zaplanowano dodatkowe biegi dziecięce!

X Bieg Pawła Lorensa na Paprocanach, pierwsza grupa - 20.09.2020
X Bieg Pawła Lorensa na Paprocanach - 20.09.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Bieg Pawła Lorensa organizowany corocznie ma upamiętnić zasługi wybitnego biegacza dla rozwoju tej dyscypliny w naszym regionie. Jako trener i zawodnik czynnie działał na rzecz promocji lekkiej atletyki, a w szczególności biegania w Tychach. Jego osiągnięcia - jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, oraz wyniki - rekord życiowy w maratonie 2:13:05, bieg na 10km 29:02 - mogą być niedoścignionym wzorcem dla każdego biegacza.

Bieg rozgrywany będzie na dystansie 10km w malowniczej scenerii Jeziora Paprocańskiego. Płaska i bardzo szybka trasa wiedzie ubitymi ścieżkami deptaku pieszego oraz po części chodnikiem z kostki brukowej. W czasie zawodów będzie kontynuowana klasyfikacja drużynowa, która rok temu wzbudziła wiele emocji. Do wyniku drużyny będzie wliczane aż 10 czasów. Uczestnicy powinni pamiętać, aby posiadać jednobrzmiące nazwy drużyn.

Organizatorzy: Przyjaciele Pawła

Zapisy trwają poprzez serwis Do startu: dostartu.pl/11-bieg-pawla-lorensa-v5581

Regulamin wydarzenia znajdziecie tutaj: dostartu.pl/statute_files/5581_pl.pdf

bieg pawła lorensa

ar / tychy.info