POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

[WIDEO, FOTO] Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy - koncert online

- Zasypani śniegiem niemal po uszy, odkopujemy się, by zmierzyć się z lodowatą falą, która niesie ze sobą najlepszą i jednocześnie Twoją ulubioną muzykę! - zachęcali organizatorzy Portu Pieśni Pracy do wspólnej zimowej rozgrzewki tradycyjnie rozpoczynającej szantowy rok. Na Facebooku transmisję na żywo z tego wydarzenia oglądało momentami grubo ponad 600 słuchaczy! Zobaczcie naszą fotorelację!

Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy - 30.01.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W sobotę, 30 stycznia miało miejsce otwarcie tegorocznego szantowego sezonu wypływającego znów na szerokie wody online! Od godziny 19.00 na fanpage Portu Pieśni Pracy i Wirtualnego Pubu, a także na YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach mogliśmy posłuchać koncertu szantowego Banana Boat, Ryczących Dwudziestek oraz Pereł i Łotrów.

- Spotykamy się on-line i zapraszamy przed ekrany - koncert odbędzie się bez udziału publiczności, choć tęsknimy za pełnymi salami i Twoją niezawodną obecnością! - zapraszali organizatorzy.

Zapis transmisji obejrzycie tutaj:

Zobaczcie zapowiedź nadawaną prosto z Gemini Park Tychy:

O zespołachBanana Boat - energia, humor i niepowtarzalne głosy - oto cechy, które z pewnością charakteryzują ten charyzmatyczny zespół. Specjalizują się w oryginalnej twórczości piosenki eglarskiej oraz w autorskiej interpretacji szanty klasycznej. Charakterystyczne koszulki - pięć kawałków banana — pojawiają się wszędzie tam, gdzie znajdą się ludzie, którzy chcą się dobrze bawić przy muzyce płynącej wyłącznie z pięciu męskich gardeł oraz obejrzeć jedyny w swoim rodzaju, niezwykły, uśmiechnięty bananowo-szantowy show.

Ryczące Dwudziestki - pięć męskich głosów oraz niepowtarzalne brzmienia gitar oto wizytówka zespołu. Na przestrzeni lat, tworząc nietuzinkowe aranżacyjnie utwory, wypracowali nowy, niepowtarzalny styl i charakterystyczne brzmienie. Nie boją się eksperymentów i nowinek muzycznych, a spektrum ich repertuaru sięga od romantycznych irlandzkich ballad i piosenek autorskich, poprzez opracowane w nowej formie wersje szant, piosenki o tematyce ekologicznej dla dzieci, humorystyczne miniatury muzyki klasycznej, do repertuaru gospel.

Perły i Łotry - siłą i rozpoznawalną marką Pereł i Łotrów były zawsze bardzo profesjonalne aranżacje (zarówno wokalne jak i instrumentalne) oraz wykonawstwo na najwyższym poziomie. W repertuarze dominują tradycyjne pieśni morza, jak i współczesna piosenka żeglarska oraz folk. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zaśpiewają to, co im w szantowych duszach gra.

BM, ar / tychy.info