POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

[WIDEO] Z teatru do galerii: wirtualne spacery po wystawach

Teatr Polski w Bielsku-Białej, Galeria Bielska BWA i Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zapraszają na wirtualne zwiedzanie dwóch wystaw, które zostało dostosowane do osób z niepełnosprawnościami - materiały wideo zostały opatrzone tłumaczeniem na język migowy i napisami dla osób niesłyszących.Zapraszamy na dwa wirtualne spacery. W ramach pierwszego z nich - „Kobieta w sztuce”. Nie ruszając się z domu, zwiedzimy zachwycającą wystawę „One” w Galeria Bielska BWA. Zmysłowa i kobieca wystawa sióstr Ireny i Anny Nawrot będzie swoistym post scriptum do spektaklu „Wyspa Kalina” Teatru Polskiego poświęconego niezwykłej kobiecie, aktorce i piosenkarce - Kalinie Jędrusik. Przedstawienie prezentowane było w ramach "Spektakli bez barier" z tłumaczeniem na język migowy i napisami dla osób niesłyszących.

Tematem zarówno wystawy, jak i spektaklu, jest wizerunek kobiety, jej postrzeganie i funkcjonowanie w przestrzeni prywatnej i społecznej, kobieta, której życie wypełnia twórczość, sztuka i dialog z odbiorcą, ale także, a może przede wszystkim - burzliwe emocje i głęboko przeżywane uczucia.

Z teatru do galerii - wystawa One w Galerii Bielskiej BWA · fot. Dorota Koperska Photography


Po wystawie oprowadza Agata Smalcerz - dyrektor Galerii. Projekt „Spektakle bez barier - sezon 2020” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Od 15 grudnia można oglądać warsztat „Nauka patrzenia. Tajemniczy język sztuki". To kolejne spotkanie ze sztuką - zarówno teatralną, jak i sztukami plastycznymi, podczas wirtualnego oprowadzania po Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum Górnośląskim, połączonego z poznawaniem scenografii spektakli Teatru Polskiego. Nauka wnikliwego, uważnego patrzenia ma pozwolić odbiorcom poznać specyficzny język sztuki i rozumieć obrazy, także te sceniczne. Tematem warsztatów są między innymi „sceniczne obrazy" ze spektakli „W górę!", „Wyspa Kalina" i „Zły". Po galerii oprowadza Anna Rak.

Nauka patrzenia. Tajemniczy język sztuki
Nauka patrzenia. Tajemniczy język sztuki · fot. materiały prasowe / Teatr Polski


Więcej informacji o projektach "Spektakle bez barier" i "Z teatru do galerii" na stronie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej:

teatr.bielsko.pl/sbb/spektakle-bez-barier-sezon-2020
teatr.bielsko.pl/aktualnosci/z-teatru-do-galerii

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „Spektakle bez barier - sezon 2020” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Teatr Polski w Bielsku-Białej

43-300 Bielsko-Biała
ul. 1-go Maja 1

tel. 33 8228451
tel. 33 8228452Galeria Bielska BWA

43-300 Bielsko-Biała
ul. 3 Maja 11

tel. 033 812 58 61

ar / bielsko.info, źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej