Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Biegi i rolki, czyli aktywnie na Starym Dworcu w Goczałkowicach

Wraca akcja "Aktywnie na Starym Dworcu". W sobotę, 26 września odbędą się pierwsze po przerwie zajęcia. Oprócz treningów biegowych pojawią się także rolkarskie. Spotykać się będziemy cyklicznie, w każdą sobotę, aż do końca listopada.

26 września w Goczałkowicach-Zdroju zainaugurowana zostanie tegoroczna akcja "Aktywnie na Starym Dworcu". Zaplanowano treningi biegowe oraz warsztaty rolkarskie. Zajęcia z biegania będą rozpoczynać się o godzinie 9.30, zaś warsztaty rolkarskie o godzinie 11.00 (grupa początkująca) i o godzinie 12.00 (grupa zaawansowana).

O co chodzi w akcji? Przede wszystkim o aktywność fizyczną. W zajęciach będzie można uczestniczyć bez względu na wiek i płeć. Nie jest ważne również dotychczasowe doświadczenie. Treningi biegowe będą prowadzić instruktorzy ze stowarzyszenia Aktywna Pszczyna, a tempo będzie dostosowane do uczestników.

Warsztaty rolkarskie będą z kolei prowadzone we współpracy z Fundacją Luce z Bielska-Białej i będą organizowane w dwóch grupach: dla początkujących, którzy chcą rozpocząć przygodę z rolkami i zaawansowanych, którzy chcą się nadal rozwijać i doskonalić jazdę na rolkach.

Miejscem spotkań akcji będzie Stary Dworzec w Goczałkowicach-Zdroju, a zajęcia będą odbywać się w jego okolicach, na alejkach Parku Zdrojowego i ścieżkach dydaktyczno-przyrodniczych gminy Goczałkowice-Zdrój.

Organizatorami są: Gmina Goczałkowice-Zdrój oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Partnerami akcji są: Stowarzyszenie Sportowe "Aktywna Pszczyna" i Fundacja Luce. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

aktywnie na starym dworcu

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój