Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Artur Thomas zagra plenerowy koncert w Pawłowicach

Zapraszamy na koncert Artura Thomasa - prekursora profesjonalnej gry na fletni Pana w Polsce. Wydarzenie odbędzie się przy Urzędzie Gminy w Pawłowicach w niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

Paul Thomas
Artur Thomas zagra plenerowy koncert w Pawłowicach · fot. materiały prasowe


Artur Thomas urodził się w 1967 roku w Katowicach gdzie mieszka do dziś. Jest prekursorem profesjonalnej gry na fletni Pana w Polsce. Koncertuje od 1991 roku. Dzięki sponsorom posiada unikalną kolekcję instrumentów wykonanych na zamówienie w Szwajcarii i Niemczech. Wykorzystuje bogaty repertuar obejmujący standardy światowe, muzykę klasyczną i utwory kościelne. Koncertuje również na elektronicznym instrumencie dętym - EWI. Nagrał płytę z własną interpretacją utworów sakralnych, którą można nabyć w czasie koncertów. Brał udział w wielu prestiżowych imprezach obok najbardziej znanych postaci świata kultury, sztuki i mediów. Jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie puzonu. Po ukończeniu szkoły, przez kilka lat grał w orkiestrze dętej przy kopalni Wujek. Fletnię Pana odkrył będąc w Niemczech i słuchając nagrań pochodzącego z Polski Edwarda Simoniego, który stał się jego mistrzem. Przez kilka lat dzięki wytrwałości i pasji opanowywał grę na tym trudnym instrumencie.

Uczestnicy proszeni są o zapoznanie się z regulaminem bezpiecznego korzystania z imprez plenerowych w okresie pandemii Covid-19, który znajduje się tutaj.

artur Thomas

ar / pless.pl