Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Żubrowisko 2020 już w sobotę! Kup bilet-cegiełkę i wesprzyj Maciusia

Już w sobotę, 26 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zabrzmią rockowe rytmy. Zapraszamy fanów mocniejszego grania na wyjątkowy finał Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko". Wyjątkowy, bo nastawiony na pomoc dla (Nie)Małego Wojownika Maciusia Cieślika z Jankowic.

Żubrowisko 2020
Gwiazdą tegorocznego Żubrowiska będzie Cyrk Deriglasoff · fot. oficjalny profil zespołu


Tegoroczny Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych miał odbyć się tradycyjnie w kwietniu podczas Motoserca, a finał "Żubrowiska" w czerwcu, jednak te plany pokrzyżowała pandemia. Organizatorzy postanowili reaktywować wydarzenie w ostatnią sobotę września i wspomóc zbiórkę na leczenie małego mieszkańca Jankowic. - Mam nadzieję, że fani z powiatu pszczyńskiego i nie tylko są spragnieni muzyki na żywo. Gorąco zapraszam na finał tegorocznego "Żubrowiska". Każdy, kto zakupi bilet-cegiełkę na koncert, wspiera zbiórkę na leczenie Maciusia Cieślika z Jankowic, który potrzebuje najdroższego leku świata. Na leczenie chłopca przeznaczymy całkowity dochód z biletów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- Maciuś codziennie zmaga się z ciężką chorobą. Teraz pojawiła się dla niego szansa - terapia genowa. Ta choroba to niebezpieczny potwór. Liczy się każdy dzień, dlatego tak naprawdę nie mamy czasu. Im szybciej Maciuś dostanie lek, tym dla niego większa szansa na życie. Wiele serc już nas wspiera. Wspierajcie nas - apeluje Ewelina, mama Maciusia i wspólnie zapraszają na sobotnie "Żubrowisko"."Żubrowisko" to największa impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński. Po raz pierwszy odbyła się w 2004 roku. Od tamtego czasu mocno ewaluowała - początkowo był to przegląd lokalnych amatorskich zespołów muzycznych. Obecnie do przeglądu mogą zgłaszać się zespoły z całej Polski, a poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Laureaci prezentują się podczas finału z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Do tegorocznej edycji zgłosiły się 23 kapele z całej Polski, jury w składzie Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka do przeglądu zakwalifikowało pięć z nich: Mexyk z Łodzi, Roxana Tutaj & Good Omen z Poznania, Snowblind z Katowic, Chłodno z Pszczyny oraz White Deer z Goleszowa. Zespoły powalczą o nagrody finansowe - Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3 000 zł (laureat) oraz Nagrodę Burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł (zdobywca 2. miejsca). Otwarcie bram w dniu finału imprezy nastąpi o godz. 17.00. Trzy kwadranse później poznamy laureatów tegorocznego przeglądu, którzy następnie dadzą godzinne koncerty. Będzie to idealna rozgrzewka przed gwiazdą wieczoru - Cyrkiem Deriglasoff.Cyrk Deriglasoff to projekt Olafa Deriglasoffa - wokalisty i instrumentalisty od ponad trzech dekad związanego ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Po latach poszukiwań w obrębie mocniejszych, rockowych brzmień, powrócił do korzeni i grania melodyjnej, energetycznej muzyki z dowcipnym, wręcz kpiarskim tekstem.

Grupa występuje w efektownym sześcioosobowym składzie złożonym z tuzów rodzimej sceny jazzowej i rozrywkowej. Rockowe brzmienia przeplatają się z punk-folkowymi aranżacjami, okraszone potężną sekcją dętą.

Bilety do kupienia online lub na miejscu w dniu imprezy.

- Musicie być z nami już w sobotę, 26 września w wyjątkowej scenerii Ośrodka Sportów Wodnych, nad Zalewem Łąckim. Wejściówki na koncert w cenie minimum 25 zł można kupić online - wystarczy kliknąć tutaj: KUP BILET NA ŻUBROWISKO. Wejściówki zakupicie też na miejscu w dniu koncertu. Zapraszamy serdecznie do wspólnej, bezpiecznej zabawy, a przede wszystkim wsparcia chorego na rdzeniowy zanik mięśni (Nie)Małego Wojownika Maciusia - zachęcają organizatorzy.

Przed wejściem na teren imprezy należy zdezynfekować ręce oraz zasłonić usta i nos.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

żubrowisko


Historię Maciusia Cieślika poznacie czytając nasz artykuł: "2-letni Maciuś z Pszczyny walczy z SMA. Zbiórka na terapię genową". Jednocześnie zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej. Poniżej publikujemy bezpośredni link do zbiórki, a tutaj znajdziecie informacje nt. prowadzonych licytacji.

BM / pless.pl, źródło: Powiat