Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Slepí Křováci z Czech na Srogim Graniu

14 sierpnia w Underground Pubie podczas festiwalu Srogie Granie wystąpi czeski zespół Slepí Křováci prosto z Frýdek-Místek. Nasi sąsiedzi zaprezentują muzykę, która wykracza poza standardowe ramy poszczególnych gatunków. Organizatorem festiwalu jest Rozrywkowa Organizacja Charytatywno-Kulturalna „Rock w słusznej sprawie”, zaś impreza jest współfinansowana przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Festiwal potrwa do 15 sierpnia.

srogie granie


To już trzecia edycja festiwalu Srogie Granie. [url=(Organizator, póki co, ujawnił główną gwiazdę piątkowego wieczoru czyli zespół The Materia, który szerszej publiczności dał się poznać w 2013 roku, szturmem biorąc widzów telewizyjnego show Must Be the Music. Chłopaki zgarnęli nagrodę publiczności oraz zajęli drugie miejsce na pudle. Fani cięższych brzmień wiedzą, że muzycy doskonale zdają sobie sprawę do czego służą gitarowe i głosowe struny.

Aktualnie wciąż trwa konkurs kapel „Otwieracz”. Jego zwycięzcy będą mieli okazję zagrać przed gwiazdą drugiego dnia festiwalu. Ta wciąż pozostaje tajemnicą. Swoje głosy na „Otwieracza” można oddać w ankiecie dostępnej tutaj.

Co się tyczy czeskich muzyków, to nie można odmówić im oryginalności. W wyjątkowy sposób łączą ostre rock'owe riffy z estetyką dubu, czasem rytmiką funku i czeskim poczuciem humoru. Charyzmatyczny lider David „Řepa"- Vzdechy wraz z resztą zespołu tworzą muzyczne widowisko, które jest podobne zupełnie do niczego, co było wcześniej. Już w sierpniu publiczność Underground Pubu, będzie miała okazję przekonać się na własne uszy, jak wygląda gatunkowy crossover w czeskim wydaniu.

BM / tychy.info, źródło: materiały prasowe