POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Parasite - pokaz koreańskiego oscarowego hitu w Teatrze Małym

Już 6 lipca o 18.00 w sali Teatru Małego weźmiemy udział w pokazie oscarowego filmu „Parasite”. Seans jest częścią cyklu „Andromeda - kino, jakie znamy”. Będzie połączony z krótkim wykładem filmoznawcy, Krzysztofa Ociepy oraz dyskusją.Zgodnie z obietnicą złożoną przez organizatorów na początku epidemii powraca okazja do zobaczenia w Tychach docenionego przez widzów i krytykę, obsypanego Oscarami filmu „Parasite”, w reżyserii Bong Joon-ho.

Seans odbędzie się wyjątkowo w przestrzeni Teatru Małego w Tychach, a nie jak dotychczas w Pasażu Kultury Andromeda z uwagi na sytuację epidemiczną oraz dużą ilość obostrzeń związanych z organizacją wydarzeń kulturalnych. Przestrzegając wszystkich zaleceń i wytycznych dotyczących zagrożeń wynikających z epidemii wirusa SARS-CoV-2, zwiększy się ilość odbiorców filmu „Parasite”. Projekcja jest niebiletowana, obowiązują jedynie wcześniejsze zapisy.

Przed seansem tradycyjnie odbędzie się prelekcja poprowadzona przez znawcę kina, Krzysztofa Ociepę. Po seansie dla wszystkich chętnych odbędzie się dyskusja dotycząca obejrzanego obrazu.

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy - dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów - są w stanie po to wszystko sięgnąć. „Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać - biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. (opis dystrybutora).

Kiedy? 6 lipca, godzina 18:00
Gdzie? Teatr Mały w Tychach, sala teatralna

Wstęp wolny, obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 32 780 32 03
lub mailowe poprzez adres pasazkulturyandromeda@teatrmaly.tychy.pl

Liczy się pierwszeństwo zgłoszenia!

Teatr Mały

43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały