Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

„Audycja miłosna" - Teatr Polski w programie „Kultura w sieci"

Już niedługo premiera pierwszego odcinka "Audycji miłosnej" Teatru Polskiego pt. „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną - miłość Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata". Będzie to słuchowisko muzyczne, rewiowo-kabaretowe, przeplatane znanymi piosenkami Jędrusik w nowych aranżacjach. Na realizację projektu bielski Teatr otrzymał dotację w programie "Kultura w sieci" z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Teatrze Polskim powstaje "Audycja miłosna" w ramach projektu NCK "Kultura w sieci" - 24.06.2020 · fot. Mikołaj Marciniak/ Teatr Polski


W ramach projektu „Audycja miłosna” powstaną cztery odcinki w formie słuchowiska teatralnego „Audycja miłosna" oraz cztery nagrania „Polskiej Kroniki Radiowej w Kwarantannie". Wspólnym tematycznym mianownikiem wszystkich realizacji będą artystyczne pary z okresu PRL-u i ich burzliwe, często zabawne biografie. Audycje będą przypominały dawne sławy i opowiadały w sposób lekki i humorystyczny o tym, jak wyglądało życie Polski z pierwszych stron gazet w latach powojennych i w siermiężnej rzeczywistości tamtych czasów.

Słuchowiska stylizowane na audycje radiowe sprzed lat, odtwarzane przez internet, będą sposobem na odświeżenie historii polskiej kultury (kompozycji Komedy, powieści i scenariuszy Leopolda Tyrmanda, Marka Hłaski, czy Stanisława Dygata, ról Kaliny Jędrusik i Niny Andrycz).

„Audycja miłosna” będzie nawiązywać dialog z bohaterami polskiej sceny teatralnej, filmowej, muzycznej, literackiej, o których dzisiaj powoli się zapomina. Stanowić będzie także muzyczną rozrywkę, w postaci teatralno-radiowych programów do słuchania online.

W bohaterów audycji w reżyserii Agaty Puszcz wcielą się aktorzy Teatru Polskiego. Autorką scenariusza jest Zuzanna Bojda, a opracowania muzycznego Krzysztof Maciejowski i Piotr Matusik.

Więcej informacji już wkrótce!

Teatr Polski w Bielsku-Białej

43-300 Bielsko-Biała
ul. 1-go Maja 1

tel. 33 8228451
tel. 33 8228452

ar / bielsko.info, źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej