Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Spektakl "W górę" już 13 czerwca w VOD Teatru Polskiego

Teatr Polski w Bielsku-Białej pomimo epidemii nie zamyka się na widza. W maju uruchomił platformę VOD, na której będzie prezentować zarówno swoje archiwalne, kultowe pozycje, jak i najnowsze spektakle. Już w sobotę, 13 czerwca odbędzie się internetowa i sceniczna premiera sztuki "W górę!". Dla trójki jej bohaterów górska wyprawa będzie zarazem podróżą przez przeszłość i życiowe doświadczenia.

Spektakl "W górę!" w VOD Teatru Polskiego · fot. ar


W obsadzie spektaklu "W górę" zobaczycie Piotra Gajosa, Rafała Sawickiego i Tomasza Lorka.

Bohaterowie - Daniel, Sam i Tony - wybierają się na górską wycieczkę. Każdy z mężczyzn niesie ze sobą kamień upamiętniający ich niedawno zmarłego przyjaciela, Garetha. Chcą umieścić kamienie na szczycie góry. Wędrówka staje się dla nich wyboistą i wzruszającą podróżą przez wspólne doświadczenia, problemy damsko-męskie i inne tzw. życiowe sprawy. Twórcy zapowiadają, że pomimo egzystencjalnej tematyki, spektakl jest pełen humoru.

Spektakl wyreżyserował Witold Mazurkiewicz. Autorem scenografii jest Damian Styrna, kostiumów - Barbara Guzik, zaś muzyki - Wojciech Myrczek. Wszystko na podstawie sztuki Petera Quiltera, autora cenionej przez widzów "Boskiej!" o historii życia Florence Foster Jenkins - słynnej postaci ze świata opery i jednocześnie najgorszej śpiewaczki w historii świata.

Spektakl będzie można oglądać na platformie VOD Teatru Polskiego już w sobotę, 13 czerwca w godzinach od 19.00 do 23.30. Tego samego dnia, a także w niedzielę, 14 czerwca zostanie również wystawiony na żywo na Dużej Scenie. Bilety już się wyprzedały, ale nic straconego - każdy miłośnik teatru ma szansę obejrzeć premierę tej sztuki za pośrednictwem internetu. Tym razem w dniu premiery dla każdego starczy miejsca!

Aby obejrzeć udostępnione na platformie treści, należy zarejestrować się w serwisie pod adresem www.vod.teatr.bielsko.pl. Rejestracja jest bezpłatna. Po zalogowaniu można zobaczyć listę wydarzeń i spektakli dostępnych online. Będą one emitowane w określonych godzinach w danym dniu - bardzo ważne jest więc, aby zalogować się na platformę o właściwej porze.

Teatr planuje rozwijać platformę o nowe propozycje i funkcjonalności, aby wyjść naprzeciw zainteresowaniom widzów. Rozszerzenie działalności Teatru Polskiego o multimedia jest odpowiedzią na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, ale również stanowi propozycję przygotowaną na 130-lecie bielskiej instytucji. Pierwszy spektakl online w nowym serwisie VOD Teatru można było premierowo i bezpłatnie obejrzeć 18 maja.

Teatr Polski w Bielsku-Białej

43-300 Bielsko-Biała
ul. 1-go Maja 1

tel. 33 8228451
tel. 33 8228452

ar / pless.pl, źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej