Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Festiwal proLOGOS: koncert piosenek Jonasza Kofty ?Miniatura o Ciszy?

W ramach festiwalu Festiwal Słowa On-line "ProLogos" organizowanego przez Teatr Mały, już w najbliższy piątek, 22 maja o godzinie 18.00 będziemy mogli wysłuchać koncertu piosenek Jonasza Kofty pt. ?Miniatura o Ciszy?. Wszystko za pośrednictwem internetu.

Miniatura o ciszy


Koncertem ?Miniatura o ciszy? tyski Teatr Mały inauguruje projekt proLOGOS - Festiwal Słowa On-line. Już w najbliższy piątek, 22 maja, w dniu, w którym pierwotnie miała mieć miejsce kulminacja tegorocznej edycji Logos Fest, programowanej wokół dorobku twórczego Jonasza Kofty, Teatr Mały zaprasza na zrealizowany online program artystyczny pt. ?Miniatura o ciszy?, w którym usłyszycie Państwo i te najbardziej rozpoznawalne utwory poety, jak ?Jej portret?, czy ?Pamiętajcie o ogrodach?, i te wchodzące w krąg tak zwanej piosenki popularnej, jak ?Wakacje z blondynką? i ?Do łezki łezka?. Nie zabraknie również tekstów, w których Kofta jawi się poetą z krwi i kości, takich jak ?Popołudnie?, ?Trzeba marzyć?, ?Koniec dnia?, czy ?Song o ciszy? - do tytułu którego nawiązuje nazwa tego koncertu.

W programie usłyszycie Państwo dotychczasowych wykonawców koncertów galowych Logos Fest, związanych z tyską sceną - Klaudię Walencik, Krzysztofa Kulbickiego i Pawła Drzewieckiego - pomysłodawcę i dyrektora artystycznego festiwalu. Tradycją logosowych produkcji jest również zapraszanie wyjątkowych gości, którymi w tym roku będą Iwona Loranc i Andrzej Poniedzielski.

Festiwal Słowa On-line, jak ogłosiło właśnie Narodowe Centrum Kultury, będzie współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu ?Kultura w sieci?. Inicjatywa przygotuje publiczność do Logos Fest, który odbędzie się jesienią. Transmisję będzie można oglądać na kanale YouTube Teatru Małego w Tychach.

Od kilku lat maj w tyskiej kulturze, to czas spotkania z literaturą, uwrażliwienia na piękno słowa mówionego i najciekawsze zjawiska językowe ostatnich dekad, a wszystko to za sprawą Logos Fest. Pomimo braku możliwości spotkania się z widzami twarzą w twarz, Teatr Mały chce przybliżyć swojej publiczności strofy kolejnego wyjątkowego autora, a tym samym przygotować odbiorców na realizację festiwalu w pełnej jego formule jesienią, bez względu na to, czy będzie mogło stać się to w formie tradycyjnej, czy w przestrzeni wirtualnej.

Od początku miesiąca w mediach społecznościowych Teatru Małego, w ramach Archiwum Logos Fest przypominany jest dorobek artystyczny festiwalu - wykonania utworów autorstwa dotychczasowych patronów literackich wydarzenia. Byli to między innymi Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta, Wojciech Młynarski i Jeremi Przybora.Wystąpią:
Iwona Loranc
Klaudia Walencik
Krzysztof Kulbicki
Paweł Drzewiecki
Andrzej Poniedzielski

Realizatorzy:
reżyseria: Paweł Drzewiecki
słowa: Jonasz Kofta

Wideo art: Agnieszka Seidel-Kożuch
aranżacje i akompaniament: Jacek Kita
realizacja nagrań: Tomasz Cichocki, Krzysztof Kurek
miks i mastering: Krzysztof Kurek

Teatr Mały

43-100 Tychy
ul. kard. A. Hlonda 1

tel. 32 227 20 67
tel. 32 227 36 11
fax 32 227 20 67

ar / tychy.info