POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Co musisz wiedzieć, żeby zacząć grać na skrzypcach?

Materiał partnera:

Wielu z nas marzyło kiedyś o umiejętności grania na instrumencie. Mogło to być powodowane chęcią zaimponowania płci przeciwnej, zamiłowaniem do muzyki, odkrytemu w sobie we wczesnej młodości lub nawet chęcią posiadania ciekawej ścieżki zawodowej. W czasach, gdy mówienie wieloma językami i zdana matura to już żaden wyznacznik, umiejętność grania na instrumencie naprawdę wyróżnia z tłumu. Poza tym, że jest świetną rozrywką, stanowi, niesamowite ćwiczenie dla mózgu oraz daje nieporównywalną z niczym satysfakcję.

Co musisz wiedzieć, żeby zacząć grać na skrzypcach?


Jeśli to właśnie nauka gry na skrzypcach jest dla Ciebie takim niespełnionym marzeniem, wiedz, że jeszcze nie jest za późno. Czy dorosły może nauczyć się grać na skrzypcach? Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku, na naukę nigdy nie jest za późno. Granie na instrumentach jest nie tylko świetnym ćwiczeniem dla wzmocnienia koordynacji między półkulami mózgu, lecz również świetnym hobby, które poprawi Twoją pamięć na stare lata. Gdzie znaleźć nauczyciela w okresie pandemii? Najlepiej poszukać w Internecie, na platformach takich jak Buki znajdziesz wielu utalentowanych skrzypków-samouków czy profesjonalnych nauczycieli gry na tym instrumencie, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Pamiętaj, że nie musisz od razu zapisywać się do szkoły muzycznej, by zacząć stawiać pierwsze kroki w swojej muzycznej karierze! Oczywiście będziesz musiał włożyć w to sporo pracy i nauczyć się podstaw, na szczęście jednak, w obecnych czasach nauka gry na skrzypcach może odbywać się na wiele różnych sposobów, również bardziej swobodnych, rozrywkowych i mniej rygorystycznych niż jeszcze kilkanaście lat temu. Samo wpisanie w wyszukiwarkę skrzypce nauka potwierdza, że stawiać pierwsze kroki można nawet za darmo, posiłkując się filmikami na YouTubie.

Czy gra na skrzypcach jest trudna?Nie próbujemy przekonać nikogo, że gra na skrzypcach jest łatwa- wręcz przeciwnie, to wielkie wyzwanie. Jednak nauczenie się podstaw nie jest to niemożliwe, nawet w czasach, gdy nie możemy skorzystać z pomocy nauczyciela na żywo. Co więcej, rozpoczęcie grania jest obecnie tańsze niż kiedykolwiek, dzięki szybkiemu i taniemu bezprzewodowemu Internetowi, technologii oraz niższym kosztom nabycia samego instrumentu.
Skrzypce można obecnie kupić w bardzo okazyjnych cenach, zarówno nowe, produkcji przemysłowej, jak i dobrej jakości używane. Nie jest też nowością możliwość wypożyczania sprzętu ze szkoły muzycznej lub nawet sklepu z instrumentami. Polecamy na początek wybrać tańszy instrument, by móc zacząć grę jak najszybciej i ocenić, czy mamy w sobie tyle motywacji, by po kilku miesiącach kontynuować naukę.
Jeśli chodzi o technologię, to niezwykle przydatnym wynalazkiem jest możliwość podłączenie swojego instrumentu do smartfona lub komputera, w którym aplikacja do nauki wychwyci wszystkie błędy w grze jak prawdziwy nauczyciel. Appka w takim przypadku każe nam powtórzyć sekwencję i nie przepuści nas do dalszych lekcji do tej pory, aż opanujemy teraźniejszą. Takie narzędzia do nauki również stały się ostatnio bardziej popularne i dzięki temu tańsze dla użytkowników niż kiedykolwiek.

Od czego zacząć naukę gry na skrzypcachPrzede wszystkim od nabycia jakiegokolwiek instrumentu, używanego lub nowego. Potrzebna Ci będzie również umiejętność nastrojenia swojego nowego sprzętu, w czym mogą pomóc różne gadżety czy aplikacje. O tym, jak trzymać skrzypce i jak zacząć grać, dowiesz się z wybranej przez siebie metody nauki, od swojego nauczyciela internetowego lub na żywo, lub z aplikacji mobilnych czy filmików instruktażowych, Trzymamy kciuki!