POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Spotkania Karolińskie w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

18 maja przypada 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury, Parafia bł. Karoliny i Ośrodek Christoforos organizują specjalny eKoncert "W hołdzie Ojcu Ojczyzny" w ramach Spotkań Karolińskich. Transmisja odbędzie się 17 maja o godzinie 18.15 na kanale YouTube TV Karolina.

Wśród wielkich Polaków z pewnością możemy znaleźć poetów, naukowców, polityków i sportowców. W tym wypadku często zapominamy o tych, których dzieła to nie liczby, sumy czy trofea. Dzieło papieża Jana Pawła II jest nienamacalne, wręcz niewidoczne, a przecież trwa w sercach wielu, żeby nie powiedzieć milionów Polaków oraz wiernych kościoła katolickiego.

W wigilię rocznicy urodzin Jana Pawła II wybrzmią dźwięki utworów związanych z nim bezpośrednio oraz takich, które mogą o nim mówić. Podczas kolejnego Spotkania Karolińskiego, tyscy artyści, Piotr Pudełko (fortepian), Katarzyna Pudełko (flet) oraz Agnieszka Zimna (wokal) zaprezentują wokalne oraz instrumentalne utwory w hołdzie papieżowi Polakowi. Zabrzmią najbardziej znane utwory - nie może zabraknąć "Barki", ale także najpiękniejszych melodii związanych z tematyką sakralną, takie jak "Obój Gabriela" z filmu ?Misja?.

Koncert "W hołdzie Ojcu Ojczyzny" realizowany jest w ramach Tyskiego Banku Kultury - programu grantowego Miejskiego Centrum Kultury.

Wieczór poświęcony Papieżowi Polakowi odbędzie się w cyklu "Spotkań Karolińskich", a organizatorem jest Ośrodek Christoforos, Parafia bł. Karoliny w Tychach oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Link do Kanału YouTube TV Karolina - kliknij tutaj.

Spotkania Karolińskie

ar / tychy.info