POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

[WIDEO] Z kamerą wśród drewnianych chałup - część 2

W sobotę, 28 marca po raz drugi odbyliśmy wirtualny spacer po pszczyńskim skansenie z cyklu "Co w chałupach piszczy". Zapraszamy do oglądania i wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania upominki od pless.pl oraz skansenu!

Loading...


Kilka dni temu zwiedziliśmy zabytkową chałupę mieszkalną z Grzawy. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób dawniej czerpano wodę i napoiliśmy stado skansenowych owieczek.

Dziś poznaliśmy kolejny drewniany, klimatyczny budynek. Tym razem nie był to dom mieszkalny, ale masztalnia - miejsce, w którym nasi przodkowie przechowywali sprzęt stajenny.

W trakcie naszej wycieczki spotkaliśmy muzykantów. Sprawdziliśmy też, jak rosną żonkile - hospicyjne "Znaki nadziei".

Nie zabrakło także zagadek. Odpowiedzi na zagadki nadal można zostawiać w komentarzu pod transmisją na żywo na naszym Facebooku.

Ważne! Odpowiedzi na wszystkie pytania należy umieszczać w jednym komentarzu. Odpowiedzi na pojedyncze pytania w osobnych komentarzach nie będą zaliczane! Wygrywa ten, kto pierwszy rozwiąże poprawnie wszystkie zagadki. Do wygrania będą pendrive'y pless.pl oraz drobne upominki od Skansenu - do odbioru, gdy sytuacja związana z epidemią koronawirusa wróci do normy, a instytucje zostaną otwarte.

Dajcie znać, jak Wam się podoba nasza inicjatywa i co jeszcze chcielibyście wirtualnie zwiedzić w naszym powiecie!

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomagaSkansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej

43-200 Pszczyna
ul. Parkowa 20 a

tel. 32 210 57 77
kom. 604508718

ar / pless.pl