Filtry

Praca w Tychach - jakich pracowników poszukują pracodawcy?

Materiał partnera:

Poszukując pracy często zastanawiamy się, jakich pracowników poszukują pracodawcy. Z pozoru idealny kandydat może polec na etapie rozmowy kwalifikacyjnej, a osoba z mniejszym doświadczeniem otrzymać propozycję pracy.

Praca w Tychach - jakich pracowników poszukują pracodawcy?


Warto wiedzieć, czym kierują się pracodawcy i czego najczęściej szukają u przyszłych pracowników. Jakie cechy charakteryzują pracownika idealnego?

Pracownik idealnyPracownik idealny to pracownik, który wpisuje się w profil firmy. Rekruterzy przeprowadzają szereg rozmów kwalifikacyjnych i na podstawie zdobytych informacji dokonują wyboru właściwego kandydata.

Profil firmy zakłada, czym powinien charakteryzować się przyszły pracownik. W zależności od wolnego stanowiska profil ulega subtelnym zmianom, ale zasadniczo ustala się zbiór poszukiwanych cech. W procesie rekrutacyjnym dużą rolę odgrywa zatem nie tylko zdobyte doświadczenie czy umiejętności - pracownik musi także posiadać konkretne cechy charakteru. Nie wiesz, którą ofertę pracy wybrać? Zadaj sobie te 10 ważnych pytań

Poszukiwane cechy pracownikaProcesy rekrutacyjne rządzą się swoimi prawami, a ich przebieg uzależniony jest od specyfiki firmy i samego wakatu. Pracodawca dokładnie wie, kogo szuka, dlatego kontaktuje się jedynie z osobami, które wstępnie spełniają jego oczekiwania.

Dla pracodawcy największą rolę odgrywa samodzielność pracownika. Kluczowe jest maksymalne skrócenie okresu wdrożenia, który wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zdobyte wcześniej doświadczenie i posiadane umiejętności świadczą o większej samodzielności.

Bardzo ważna jest również uczciwość pracownika, która może przejawiać się w wielu aspektach. Pracownik idealny powinien być zaangażowany w wykonywane zadania i brać odpowiedzialność za swoją pracę. Prawidłowe wypełnianie obowiązków świadczy także o szacunku do pracodawcy i współpracowników, którzy mogliby ponosić konsekwencje niekompetencji. Innym przejawem uczciwości jest punktualność - wpływa na frekwencję pracownika oraz świadczy o zaangażowaniu w pracę i kulturze osobistej. To elementarna zasada, od której nie powinno być wyjątków.

Z założenia praca powinna przekładać się na zyski i rozwój firmy. Pracodawca wymaga, aby praca przynosiła oczekiwane efekty - pracownicy powinni umieć wychodzić z inicjatywą i proponować własne rozwiązania. Kreatywność to nie tylko siła napędowa firmy - zaangażowanie i przejawy inicjatywy mogą skutkować uznaniem oraz awansem.

Doświadczenie zawodowe pracownikaDoświadczenie zawodowe pracownika wciąż odgrywa sporą rolę. Brak doświadczenia oznacza dla pracodawcy konieczność poniesienia wyższych kosztów. Właśnie dlatego pracodawcy często oferują doskonalenie umiejętności i specjalistyczne kursy, jednak raczej rzadko decydują się na szkolenia pracowników od podstaw.

Doświadczenie zdobyte w innych miejscach pracy jest atutem, który może zaważyć na decyzji rekrutera. Na decyzję o przyjęciu do pracy wpływa wiele czynników, jednak stanowiska specjalistyczne wymagają fachowej wiedzy, którą warto przedstawić w CV. Dokumenty aplikacyjne powinny jasno wskazywać na atuty pracownika i jego umiejętności.

Szukasz pracy w Tychach? Szukaj ofert i złóż dokumenty aplikacyjne na stronie: https://www.aplikuj.pl/praca/tychy.