POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

I bieg charytatywny ?Dogonić Świetlika? w Tychach

16 maja w Tychach odbędzie się pierwszy bieg charytatywny ?Dogonić Świetlika?. W ramach wydarzenia zaplanowano bieg główny oraz biegi dla dzieci. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo".

Bieg, dogonić świetlika


Start i meta biegu głównego nastąpi z Parku Suble I (po zachodniej stronie ulicy Stoczniowców 70 w Tychach). Trasa biegnie wokół jeziora (pętla około 700m). Co ciekawe, nie wyznaczono dystansu! - Właśnie to wyróżnia nasz bieg, stając się idealnym rozwiązaniem dla miłośników biegania, jak również amatorów w każdym wieku. Dajemy Wam możliwość biegania do 30 minut wokół jeziora (jego okrążenie to około 700 metrów). To od Was zależy ile razy i w jakim tempie go przebiegnięcie. Najważniejsze będą: dobra zabawa i próba dogonienie świetlika - tłumaczą organizatorzy.

W biegu głównym istnieje możliwość przebrania się: interpretacja własna pod kątem motywu biegu - świetlik.

Dla dzieci przygotowano różne trasy w zależności od wieku. Dla najmłodszych mamy zaledwie 70 metrów, które można przebiec wraz z osobą dorosłą! Kolejne dystanse to 200 metrów, 400 metrów, a dla młodzieży do 15 lat pół kilometra. Wszystkie biegi odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach. W biegach dziecięcych istnieje możliwość przebrania się za motywem superbohatera jako osoby, która pomaga pacjentom hospicjum.

Organizatorem biegu jest Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo" w Tychach we współpracy z Szkołą Podstawową nr 17 w Tychach oraz wolontariuszami Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach.

new / tychy.info