Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Chcesz ze mną chodzić? Impreza charytatywna dla Piotrusia

W sobotę, 22 lutego w Browarze Obywatelskim w Tychach odbędzie się impreza charytatywna dla Piotrusia.

piotruś lach
Piotruś jest dzieckiem słabowidzącym, z mózgowym porażeniem dziecięcym, opóźnionym psychoruchowo, z epilepsją


Podczas imprezy odbywać się kiermasz wyrobów Inny Czas, We Love TYCHY oraz rękodzieła artystycznego i zdjęć Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. W ramach wydarzenia zorganizowana zostanie również licytacja. Jej głównym "fantem" będzie kij Johna Murraya, najlepszego zawodnika w minionych preeliminacjach do igrzysk olimpijskich i pierwszego bramkarza GKS Tychy. Na aukcję trafią także koszulka Remigiusza Gazdy z hokejowej ligi mistrzów i naszego historycznego zwycięstwa oraz piłka z podpisami drużyny GKS Tychy. Zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację młodego tyszanina.

koszulka i piłka
Koszulka i piłka, które trafią na licytacje dla Piotrusia


Program wydarzenia:
  • 11:00 - QIGONG, czyli chińska gimnastyka lecznicza (Urszula Chemicz)
  • 12:00 - koncert relaksacyjny
  • 13:00 - charytatywna przerwa obiadowa
  • 14:30 - joga
  • 15:30 - wernisaż prac osób związanych z Tyskim Towarzystwem Fotograficznym (m.in. Agnieszka Seidel-Kożuch i Grzegorz Krzysztofik)
  • 16:00 - pokaz pierwszej pomocy OSP
  • 18:00 - koncert Pozor Fonofaktura
  • 20:00 - koncert The Party Is Over
  • 22:00 - impreza z modular systems


Chcesz ze mną chodzić? Impreza charytatywna dla Piotrusia


Piotruś jest dzieckiem słabowidzącym, z mózgowym porażeniem dziecięcym, opóźnionym psychoruchowo, z epilepsją. Jedyną szansą dla Piotrusia jest rehabilitacja ruchowa, wzrokowa, logopedyczna oraz stymulacja całego rozwoju psychoruchowego.

Jak dotąd Piotruś samodzielnie nie chodzi i nie mówi. Jednak dzięki systematycznej, codziennej rehabilitacji ruchowej i terapii robi ogromne postępy. Chłopczyk, który według lekarzy miał być ?roślinką? w chwili obecnej uczy się chodzić, porozumiewać z otoczeniem za pomocą obrazków i staje się z dnia na dzień coraz bardziej samodzielny, chociaż to nie jest aż tak wielka samodzielność jak u zdrowych dzieci.

Zajęcia, które ma w ośrodku rehabilitacyjnym oraz wszystkie popołudniowe terapie i rehabilitacje przynoszą zaskakujące dla nas, rodziców, efekty - Piotrusiowi obniżyło się napięcie ciała a co z tym związane lepiej pracuje rączkami i nóżkami, lepiej pracuje również buzia - Piotruś dużo poprawniej żuje pokarmy oraz wymawia więcej głosek. Piotruś bardzo słabo widzi bo jedynie na ok. 50cm widzi dość ostro, ale z każdym dniem bardziej wykorzystuje to czym dysponuje i zaskakuje umiejętnościami. Niestety terapii w ośrodku jest mało a wszystkie terapie popołudniowe prowadzone są odpłatnie.

Więcej informacji na temat Piotrusia można znaleźć na Facebooku.

BM / tychy.info