Filtry

Wirus dopadł i sport

Materiał partnera:

Koronawirus torpeduje zawody sportowe. Odwołano już m.in. Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Obawy dotyczą nawet Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, choć organizatorzy uspokajają.

Wirus dopadł i sport
fot. shutterstock.com


We współczesnym świecie, który jest globalną wioską i systemem naczyń połączonych, wobec żadnego masowego działania czy wydarzenia nie można przejść obojętnie. Najnowszym przykładem jest epidemia koronawirusa, która oprócz zdrowotnych problemów przysparza także kłopotów w wielu dziedzinach. Okazuje się, że koronawirus ma wpływ na gospodarki państw, ceny paliw oraz... sport.

Pierwsza była lekkoatletyka i narciarstwo alpejskieKażdego dnia ze sporymi obawami nasłuchujemy wieści z Wuhan, Chin i całego świata. Kolejne zachorowania na koronawirusa tylko potęgują strach i niepewność. Jako, że wirus już rozprzestrzenia się bardzo szybko i nie wiadomo, do jakich rozmiarów urośnie liczba zachorowań, różne branże muszą podejmować trudne decyzje. Kalendarz imprez sportowych jest mocno nasycony zawodami, które rozgrywane są na wszystkich kontynentach. Oczywiście także w Azji, co już ma swoje konsekwencje. W marcu w chińskim mieście Nankim miały się odbyć Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Już wiadomo, że się nie odbędą, gdyż zostały przełożone na 2021 rok. "Chiny robią wszystko, co mogą, żeby wirus się nie rozprzestrzenił. My musimy jednak chronić naszych sportowców" - poinformowała w specjalnym oświadczeniu federacja lekkoatletyczna World Athletics. Równocześnie podobną decyzję podjął FIS, czyli związek narciarski, który poinformował, że nie odbędzie się w lutym Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, który po raz pierwszy miał zagościć w chińskim Yanqing.

Piłka nożna, formuła? inni też odwołująLiczba imprez i rozgrywek, które mają lub mogą mieć problemy związane z koronawirusem rośnie. Piłkarska Ekstraklasa w Chinach miała wystartować 22 lutego. Już wiadomo, że meczów na inaugurację nowego sezonu nie będzie i nie wiadomo, kiedy rozgrywki chińskiej Super League wystartują.

Wszyscy tracąTracą na tym wszyscy, organizatorzy, kibice, sportowcy, czy zakłady bukmacherskie, a cały świat sportu boi się paraliżu i demontażu harmonogramu rozgrywek i kalendarza imprez sportowych. Im szybciej sytuacja zostanie opanowana, tym lepiej dla wszystkich i straty nie będą aż tak wielkie.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.