Praca Pszczyna Praca Pszczyna
POLUB MNIE NA FACEBOOKU
Filtry

Spotkanie z himalaistą Krzysztofem Wielickim w Tyskiej Galerii Sportu

W piątek, 14 lutego o godzinie 18.00 w Tyskiej Galerii Sportu odbędzie się spotkanie z himalaistą Krzysztofem Wielickim.

Spotkanie z himalaistą Krzysztofem Wielickim w Tyskiej Galerii Sportu


W 1980 roku Krzysztof Wielicki jako pierwszy człowiek na świecie (wraz z Leszkiem Cichym) zdobył zimą najwyższy (8 848 m) szczyt Ziemi, Mount Everest. Himalaista mieszkał wówczas w Tychach i pracował w tyskiej Fabryce Samochodów Małolitrażowych.

Krzysztof Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Wśród jego innych dokonań warto wymienić zimowe wejście (wraz z Jerzym Kukuczką) na Kanczendzongę w 1986 roku oraz zdobycie Lhotse w 1988 roku.

Wielicki jest członkiem prestiżowego The Explorers Club. Był wielokrotnie wyróżniany za swoje osiągnięcia. W 2019 roku otrzymał nagrodę ?Złoty Czekan? (Piolet d?Or Carriere) za całokształt dokonań wspinaczkowych.

Podczas spotkania będzie można zakupić w specjalnej cenie bestsellerową książkę ?Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało? Dariusza Kortki i Marcina Pietraszewskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

BM / tychy.info